Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami firmy ULMA, a także z najważniejszymi projektami, nad którymi pracowaliśmy.

Nowość - NAROŻNIK SZACHTU MAX

Idealne rozwiązanie do szalowania ścian wewnętrznych.

2020-09-24

ULMA wprowadza nowe cyfrowe rozwiązanie dla rusztowań

Konfigurator rusztowań Scaffmax® wraz z ULMA Studio stanowią część cyfrowego pakietu narzędzi ULMA dostępnego dla użytkownika już za jednym kliknięciem.

2020-09-17

Kompleksowe Rozwiązania Wznoszące – linia produktów ULMA gwarantujących wydajność i bezpieczeństwo na budowie

Kompleksowe Rozwiązania Wznoszące ULMA to linia produktów do konstrukcji wysokich elementów żelbetowych przy zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa. Zapewniamy zintegrowane rozwiązania, które sprawdzą się przy każdej wysokości i geometrii obiektu, a przy tym są opłacalne i wydajne.

2020-09-03

Budowa Skylinera prawie na finiszu

Budowa wieżowca Skyliner na warszawskiej Woli powoli dobiega końca. Obecnie realizowane są ostatnie kondygnacje budynku oraz SkyBar, z którego rozpościera się widok na całą Warszawę.

2020-06-23

Wózek MK na budowie najdłuższego tunelu drogowego w Polsce

Nowy tunel powstaje pod górą Mały Luboń, w ciągu trasy S7 na odcinku Naprawa-Skomielna Biała. Dwukomorowy tunel o łącznej długości ponad 4 km wykonywany jest metodą górniczą. Każda komora będzie liczyć 2,06 km i umożliwi ruch w jednym kierunku.

2020-05-12

ULMA wzmacnia swoje zaangażowanie w ochronę środowiska dzięki certyfikatom FSC i PEFC

Uzyskując w ciągu ostatnich dwóch lat certyfikaty FSC (Forest Stewardship Council) oraz PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification), ULMA wspiera odpowiedzialne zarządzanie gospodarką leśną, przyczyniając się do ochrony różnorodności biologicznej oraz licznych ekosystemów.

2020-04-15

W ULMA Construction wdrażamy plan awaryjny w związku z COVID-19

W tym trudnym dla wszystkich czasie nadal chcemy odpowiadać na potrzeby naszych klientów.

2020-03-25

ULMA pierwszą firmą w branży deskowań w Polsce z certyfikatem BHP ISO 45001:2018

Firma ULMA jako pierwsza w branży deskowań w Polsce uzyskała certyfikat zgodności Systemu Zarządzania BHP według międzynarodowej normy ISO 45001:2018. Jest to kolejny certyfikat ISO związany z systemem zarządzania, który posiadamy. Od lat konsekwentnie dbamy o zapewnienie jak najlepszych warunków pracy, ochronę środowiska i poprawę jakości, co ma bezpośrednie przełożenie na korzyści dla naszych Klientów.

2020-01-31

Rozbudowa północnej nitki Mostu Lecha w Poznaniu

Nowa nitka jest mostem trójprzęsłowym o długości 236 metrów i zastąpiła poprzednią konstrukcję, która ze względu na zły stan techniczny musiała zostać rozebrana. Do realizacji tej inwestycji zużyto łącznie ok. 2500 ton stali i 7000 m3 betonu, a jej wartość wyniosła 53 mln zł. W grudniu 2019 roku obiekt został oddany do użytkowania po półtora roku od rozpoczęcia prac.

2020-01-14

ULMA Studio dla Revit® już dostępne

ULMA prezentuje „BIM BANG” - miejsce, w którym można bezpłatnie pobrać ULMA Studio, nowy dodatek do programu Revit® Autodesk®.

2019-12-11

Większa wydajność dzięki rozwojowi i wdrożeniu metodologii BIM

BIM stanowi odpowiedź na zmiany w kulturze i relacjach zachodzące w branży budowlanej. To platforma współpracy, która integruje wszystkie podmioty zaangażowane w planowanie i przebieg danego projektu od początku do końca.

2019-12-07

Nowoczesny kompleks Hi Piotrkowska w Łodzi

Przy ul. Piotrkowskiej, w samym centrum Łodzi, tuż przy centrum przesiadkowym powstaje wielofunkcyjny kompleks Hi Piotrkowska, w którego skład wchodzą dwa budynki biurowe oraz hotel Hampton by Hilton. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma ERBUD S.A.

2019-11-14

Deskowania ULMA na budowie Trasy Łagiewnickiej w Krakowie

W Krakowie trwa budowa Trasy Łagiewnickiej, która będzie częścią trzeciej obwodnicy Krakowa i połączy Kurdwanów z okolicami Zakrzówka. Przebiegać będzie ona tuż obok sanktuarium w Łagiewnikach, przetnie zakopiankę oraz Ruczaj.

2019-10-18

Cztery nowe obiekty inżynieryjne w Gdańsku

Budowa wiaduktu Biskupia Górka to inwestycja realizowana obecnie w Gdańsku. Obejmuje ona rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowych obiektów w ciągu traktu Św. Wojciecha. Planowany wiadukt przebiegać będzie nad Kanałem Raduni, traktem Św. Wojciecha i torami kolejowymi. Prace na budowie rozpoczęły się w zeszłym roku, a pierwszą nitkę obiektu oddano do użytku w sierpniu. Budowa drugiej nitki ma potrwać do 2020 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A. a ULMA dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu szalunków na tę budowę.

2019-09-17

Kolejny etap remontu linii kolejowej E-30 w Krakowie

Remont linii kolejowej E-30 to ogromna i niezwykle ważna dla kraju inwestycja, która ma znacząco usprawnić ruch kolejowy w regionie. Po zakończeniu wszystkich prac, pokonanie trasy Kraków - Katowice zajmie około godziny. W ramach modernizacji powstaje kilkadziesiąt obiektów inżynieryjnych, w tym wiadukty, estakady i mosty. Firma ULMA dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu deskowań na tę budowę.

2019-08-16

Indywidualne rozwiązania ULMA na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy

Południowa Obwodnica Warszawy to część trasy S2 biegnąca od węzła Puławska do węzła Lubelska. Zadanie B, o długości ok. 6,5 km, stanowi fragment drogi ekspresowej, w ciągu której wykonywany jest most przez Wisłę. Będzie się on składał z czterech pasów ruchu, ponadto po obu stronach powstanie ścieżka pieszo-rowerowa.

2019-07-25

Wózki nawisowe CVS na budowie drogi S3

Po kilku latach od budowy pierwszej nitki mostu MS-4AB w Cigacicach, właśnie realizowana jest druga jezdnia. Firma ULMA Construccion Polska S.A. ponownie dostarcza kompleksowe rozwiązania do budowy tego obiektu. Tak jak w przypadku realizacji mostu MS-4A, most MS-4B jest realizowany metodą nawisową, z wykorzystaniem wózków CVS.

2019-06-21

Deskowania ULMA w centrum Szczecina

W centrum Szczecina powstaje wieżowiec Hanza Tower, o wysokości prawie 100 metrów, realizowany przez firmę J.W. Construction.

2019-06-12

Doświadczenie zespołowe ULMA i jej klientów

Ponad 50-letnie doświadczenie ULMA, zdobyte podczas realizacji projektów na całym świecie, pozwala na rozwój innowacyjnych systemów deskowań i rusztowań, które odpowiadają na potrzeby każdego klienta, rynku i metod konstrukcyjnych.

2019-05-06

ULMA na budowie Skylinera - jednego z najwyższych budynków w Warszawie

W Warszawie powstaje biurowiec o powierzchni ok. 44.000 m² i wysokości 195 m. Projekt jest inwestycją firmy Karimpol Polska, a ULMA, we współpracy z firmą Warbud – generalnym wykonawcą, dostarczyła na potrzeby jej realizacji optymalne rozwiązania z zakresu deskowań i rusztowań.

2019-04-16

Obiekt o znacznym pochyleniu wykonywany metodą nasuwania podłużnego

W Rybniku powstaje właśnie obiekt WGP-08 będący częścią nowo budowanej drogi regionalnej z Raciborza do Pszczyny. Wiadukt ten charakteryzuje się znacznym pochyleniem poprzecznym, wynoszącym 3,5% oraz ustrojem nośnym wykonanym w łuku.

2019-03-01

ULMA świętuje 30-lecie działalności w Polsce

ULMA Construccion Polska S.A. jest producentem oraz dystrybutorem deskowań i rusztowań należącym do międzynarodowej grupy ULMA, która działa na ponad 50 rynkach. ULMA posiada przeszło 50-letnie doświadczenie w branży na świecie, a w bieżącym roku kalendarzowym obchodzi 30-lecie swojej działalności w Polsce.

2019-02-14

Nowa strona internetowa ULMA - nowoczesna, intuicyjna i funkcjonalna.

Firma ULMA uruchomiła swoją nową stronę internetową. Powstała ona w odpowiedzi na analizę preferencji użytkowników, prezentując pełną gamę produktów, oferując także nową, atrakcyjną szatę graficzną i łatwiejszą nawigację. Użytkownicy znajdą na niej kompleksowe informacje odnośnie interesujących ich produktów, przykłady realizacji, w których zostały zastosowane, a także filmy instruktażowe i referencje klientów.

2019-01-16

Przebudowa jednej z głównych ulic Lublina

W Lublinie trwa właśnie przebudowa ulicy A. Grygowej - jednej z głównych arterii miasta. Niezwykle imponującym pod względem deskowań obiektem jest nowy wiadukt o długości 212 m, który połączy ulicę Pancerniaków z ulicą Metalurgiczną.

2019-01-03

ULMA na budowie zbiornika przeciwpowodziowego w Raciborzu

Budowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na rzece Odrze zapewni ochronę przeciwpowodziową dla ponad 2,5 mln osób. Przyjmuje się, że dzięki wybudowaniu zbiornika ochronę przed powodzią zyska obszar o powierzchni około 600 km².

2018-11-13

Obiekt 22 w ciągu nowej Zakopianki realizowany metodą nasuwania podłużnego

Nowo budowany odcinek drogi ekspresowej S-7 stanowi część zadania polegającego na usprawnieniu ruchu komunikacyjnego zarówno krajowego, jak i międzynarodowego na południu naszego kraju. Odcinek od miejscowości Lubień do miejscowości Rabka Zdrój zapewni połączenie trasy z autostradą A-4.

2018-07-11

MBP nowy system zabezpieczeń krawędzi stropów

Dbając o ciągły rozwój swoich produktów firma ULMA wprowadza coraz bardziej wydajne, opłacalne i bezpieczne rozwiązania. Obecnie portfolio firmy zostało rozszerzone o nowy system tymczasowych zabezpieczeń krawędzi wykonanych stropów o nazwie MBP.

2018-06-11

Idealna jakość powierzchni betonu dzięki deskowaniom ULMA

W Poznaniu powstaje właśnie nowa siedziba Wydziału Architektury oraz Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Będzie to budynek niemal zeroenergetyczny. Pompy ciepła zapewnią energię pochodząca z ziemi, a ogniwa fotowoltaiczne – ze słońca. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

2018-05-09

Deskowania ULMA w centrum Krakowa

W Krakowie trwają właśnie prace nad modernizacją linii kolejowej na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice. W ramach inwestycji powstaną dwie estakady w miejscu istniejącego nasypu kolejowego pomiędzy ulicami Kopernika, Grzegórzecką oraz Miodową. Estakadami poprowadzone zostaną 2 tory ruchu dalekobieżnego oraz 2 tory aglomeracyjne.

2018-04-12

Modernizacja linii obwodowej w Warszawie z wykorzystaniem rozwiązań ULMA

W ramach modernizacji linii obwodowej w Warszawie na odcinku od stacji Warszawa Zachodnia do stacji Warszawa Gdańska, powstaje właśnie wiadukt kolejowy nad ulicą Kasprzaka. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Strabag, a deskowania ULMA zostały wykorzystane do realizacji ustroju nośnego wiaduktu.

2018-03-01