Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami firmy ULMA, a także z najważniejszymi projektami, nad którymi pracowaliśmy.

System stropowy ONADEK na budowie nowoczesnego centrum przesiadkowego w Zabrzu

Na terenie starego dworca autobusowego w Zabrzu, przy ul. Goethego, powstaje jedna z ważniejszych inwestycji komunikacyjnych w mieście – nowoczesne centrum przesiadkowe. Oprócz funkcji przesiadkowej dla pasażerów do autobusów lokalnych i komunikacji między miastami aglomeracji, obiekt będzie posiadał także dwupoziomowy parking, pozwalający na pozostawienie samochodu i kontynuację podróży komunikacją miejską. Dodatkowo na dachu budynku powstanie zielony taras widokowy dla oczekujących pasażerów. Inwestycja ma znacząco usprawnić komunikację w mieście oraz zachęcić do korzystania z transportu zbiorowego, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza w regionie.

2023-03-15

Nowe wiadukty w ciągu al. Monte Cassino w Koszalinie

W Koszalinie powstaje właśnie wiadukt drogowy, który poprowadzi ruch nad ulicami J. Dąbrowskiego i Batalionów Chłopskich oraz nad rzeką Dzierżęcinką. Najbardziej charakterystyczne elementy obiektu to centralny łuk stalowy o rozpiętości teoretycznej wynoszącej 65,4 m oraz dwa łuki żelbetowe o rozpiętości 50 m każdy. Rozstaw podpór nowych obiektów został zaprojektowany w nawiązaniu do osi podpór starych wiaduktów, które zostały rozebrane w 2021r.

2023-02-09

Zapraszamy na wirtualną wycieczkę po naszym Showroomie

Poznaj jeszcze lepiej naszą firmę i wybierz się na spacer 360º po Showroomie, w którym prezentujemy całą gamę produktów ULMA.

2023-01-03

Przebudowa wiaduktów drogowych w ciągu Trasy Łazienkowskiej

Nowe wiadukty przy parku Agrykola w Warszawie powstają w miejscu poprzednich, których stan techniczny wymagał całkowitego rozebrania i wybudowania od podstaw. W pierwszej kolejności przebudowywany jest wiadukt północny, w stronę centrum, w tym czasie na istniejącym wiadukcie południowym utrzymano ruch w obu kierunkach. Rozbiórka przeprawy południowej planowana jest natomiast na początku 2023 roku, po oddaniu do użytku wiaduktu północnego. Zakończenie wszystkich robót zaplanowano na marzec 2024 roku.

2022-12-08

Najdłuższe przęsło w technologii nawisowej w Polsce z wykorzystaniem wózków CVS

Nowy most nad Dunajcem, powstający w ramach budowy połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie, posiada najdłuższe w Polsce przęsło (o długości 185 m) realizowane w technologii betonowania nawisowego.

2022-11-03

ULMA laureatem nagrody TYTAN2022

Podczas tegorocznej edycji Kongresu Geoinżynieria i Budownictwo Podziemne zostaliśmy wyróżnieni nagrodą TYTAN 2022 w kategorii "Produkt Roku" za Wózek MK, który wykorzystany był podczas realizacji tunelu na Zakopiance.

2022-09-23

Unikatowy na skalę światową biały beton architektoniczny na budowie MSN

Budowa Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie pnie się do góry, widać nowe kondygnacje oraz zrealizowaną już wieżę kinową. Czteropiętrowy budynek będzie mieć docelowo ok. 20 000 m2 z czego 4500 m2 to przestrzeń wystawowa. MSN powstaje w technologii białego betonu architektonicznego, co jest szczególnie ważne z punktu widzenia dostawcy deskowań.

2022-08-30

ONADEK, nowoczesne rozwiązanie do realizacji stropów.

System stropowy ONADEK to innowacyjne rozwiązanie, które łączy w sobie cechy deskowań tradycyjnych i panelowych, a dzięki prostej i intuicyjnej budowie opartej na głowicy opadowej umożliwia szybsze i wydajniejsze prowadzenie prac na budowie.

2022-07-19

Opuszczanie ponad 100-tonowych kratownic w Krakowie

Z uwagi na istniejące obok obiekty M2 i M3, do operacji opuszczania kratownic na budowie mostu M1 w Krakowie nie było możliwe wykorzystanie żurawia. Inżynierowie ULMA we współpracy z Generalnym Wykonawcą, firmą Strabag, opracowali plan polegający na opuszczeniu konstrukcji na barkę, a następnie przetransportowaniu jej na brzeg, gdzie została rozebrana do elementów podstawowych.

2022-06-17

Rozwiązania ULMA do realizacji obiektów inżynieryjnych na S3

Nowe wiadukty powstają ciągu trasy S3 Legnica – Lubawka, na odcinku od Węzła Kamienna Góra Północ (z węzłem) do granicy państwa. Głównym celem inwestycji jest lepsze i bezpieczniejsze skomunikowanie terenów przygranicznych z centralną Polską oraz – co istotne szczególnie dla okolicznych mieszkańców – wyprowadzenie natężonego ruchu pojazdów z małych miejscowości. Generalnym wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm Mosty Łódź S.A. oraz Onde SA.

2022-05-12

Nowy most przez Wartę w Rogalinku

W ramach rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 431, w miejscowości Rogalinek niedaleko Poznania powstaje nowa przeprawa przez rzekę Wartę. Obiekt realizowany w technologii betonowania nawisowego zastąpi poprzednią przeprawę, zapewniając poprawę warunków oraz bezpieczeństwa ruchu na terenie aglomeracji poznańskiej. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Skanska S.A., a systemy deskowań i rusztowań do jej realizacji dostarcza ULMA Construccion Polska S.A.

2022-04-08

Kolejny tunel w portfolio ULMA

W ramach budowy drogi ekspresowej S3, na odcinku Legnica-Lubawka, niedaleko miejscowości Gostków powstaje nowy tunel drogowy (TS-32), o długości ok. 320 m. Obiekt wykonywany jest metodą odkrywkową i będzie się składał z dwóch naw. W każdej nawie znajdą się dwa pasy ruchu, o szerokości 3,5 m każdy oraz pas awaryjny, o szerokości 2,5 m. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma PORR S.A.

2022-03-14

Odświeżamy nasz wizerunek

Niedawno opublikowaliśmy nowy Katalog Generalny, w którym przedstawiamy nasze największe projekty z ostatnich kilku lat. Teraz zmieniamy nieco naszą szatę graficzną i hasło przewodnie. To co pozostaje niezmienne od lat to fakt, iż w centrum uwagi jest klient i wzajemne relacje oparte na zaufaniu. To zaufanie jest naszą siłą i na tym chcemy się dziś skupić.

2022-02-24

System ONADEK na budowie nowego biurowca w Katowicach

W Katowicach, w bliskim sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center, na skrzyżowaniu ul. Chorzowskiej i Ściegiennego powstaje nowy biurowiec. 55-metrowy budynek biurowy Craft to inwestycja firmy Ghelamco, a jego generalnym wykonawcą jest firma STRABAG.

2022-02-03

Przebudowa siedziby firmy Sante w Warszawie

ULMA uczestniczy w realizacji projektu nadbudowy i rozbudowy siedziby firmy Sante w Warszawie. Nowy obiekt wychodzi poza obrys istniejącego biurowca - wysunięta część budynku od strony ul. Jagiellońskiej jest ogromnym wspornikiem wspartym na czterokondygnacyjnej kratownicy biegnącej wzdłuż elewacji dłuższych boków budynku.

2022-01-11

myULMA – dostęp do danych budowy za jednym kliknięciem

Potrzebujesz aktualnej dokumentacji technicznej, projektu deskowań czy faktury? Chcesz sprawdzić stan wydzierżawionego materiału? Musisz pilnie skontaktować się z dostawcą? Nie masz czasu na przeszukiwanie maili i dokumentów? Jeśli któraś z tych sytuacji wydaje ci się znajoma, mamy dla ciebie rozwiązanie.

2021-12-17

Budowa Izby Pamięci przy Cmentarzu Powstańców Warszawy

Izba Pamięci, która powstaje na Cmentarzu Powstańców Warszawy, będzie upamiętniać Rzeź Woli oraz powstańcze losy cywilnej ludności stolicy.

2021-10-27

NOWOŚĆ! DESKOWANIE STROPOWE ONADEK

Z dumą prezentujemy nowy system do realizacji stropów, który łączy w sobie cechy deskowań tradycyjnych i panelowych. ONADEK dzięki prostej i intuicyjnej budowie opartej na głowicy opadowej umożliwia szybsze i wydajniejsze prowadzenie prac. Doskonale sprawdza się zarówno podczas budowy rozległych stropów w budownictwie wielkokubaturowym, jak i w małych i wąskich pomieszczeniach.

2021-09-27

Wózki nawisowe CVS na budowie obwodnicy Wronek

Obiekt W-2.2 w ciągu obwodnicy Wronek realizowany jest w technologii betonowania nawisowego. Powodem zastosowania tej technologii było położenie obiektu, który ma za zadanie przeprowadzić odcinek drogi nad rzeką Wartą. Składa się on z jednej jezdni o długości całkowitej 221 m.

2021-09-17

Indywidualne rozwiązania szalunkowe na budowie mostu w Kownie

Remont i przebudowa autostrady A1 łączącej Wilno, Kowno i Kłajpedę to najważniejsza inwestycja drogowa na Litwie. W ramach jej realizacji, w Kownie powstaje most Kleboniškis, który znacznie usprawni komunikację lokalną i dalekobieżną.

2021-08-05

ULMA: 60 lat historii

W 1957 roku sześciu młodych robotników założyło firmę, którą dziś znamy jako ULMA. Zaczęli pod nazwą Talleres Ignacio Maiztegi, skupiając się głównie na konserwacji i pracach pomocniczych dla rozwijającego się przemysłu czekoladowego w Oñati.

2021-07-15

Dwa nowe mosty w Krakowie - kolejny etap modernizacji linii kolejowej E-30

W Krakowie trwa obecnie budowa dwóch nowych mostów przez Wisłę - M1 i M3. Po pierwszym będą przemieszczać się pociągi dalekobieżne, po drugim - aglomeracyjne. Rozdzielenie ruchu dalekobieżnego i miejskiego ma znacznie usprawnić przejazd pociągów na tym odcinku, zwiększyć ilość połączeń, skrócić czas przejazdu, a także zapewnić podróżnym komfort i bezpieczeństwo. Generalnym wykonawcą tej ogromnej inwestycji jest firma Strabag, a ULMA Construccion Polska S.A. zapewnia kompleksową obsługę w zakresie deskowań i rusztowań na wszystkich etapach budowy.

2021-06-07

Kompleks biurowo-usługowy z terenami zielonymi o powierzchni dwóch boisk piłkarskich

Przy ul. Burakowskiej w Warszawie, vis a vis centrum handlowego Arkadia, powstaje kompleks biurowo-usługowy Forest, z wieżowcem o wysokości 120 m. Obiekt ma być oazą zieleni – tereny zielone mają zajmować wielkość dwóch piłkarskich boisk.

2021-05-11

Nowa zakładka SPRZEDAŻ na naszej stronie internetowej!

Bądź na bieżąco, aby jako pierwszy dowiedzieć się o najświeższych rabatach na nasze produkty

2021-04-26

Budowa największego wiaduktu na odcinku Mława - Strzegowo w ciągu nowo powstającej S7

Na liczącym 21,5 km odcinku Mława - Strzegowo, powstającym w ramach budowy drogi ekspresowej S7 Olsztynek – Płońsk realizowany jest Obiekt WS/PZDp-16.9. Jest to największy wiadukt na tym odcinku realizacji, zlokalizowany nad linią kolejową Warszawa – Gdańsk. Konstrukcja deskowania umożliwiła realizację prac, bez wstrzymywania ruchu kolejowego. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma PORR S.A.

2021-03-15

Dwa wieżowce w centrum Katowic - trwa budowa Global Office Park

Global Office Park to powstający przy ul. Mickiewicza w Katowicach wielofunkcyjny kompleks budynków, w skład którego wejdą miedzy innymi dwie wieże o przeznaczeniu biurowym. To największy tego typu projekt na Śląsku.

2021-02-15

ULMA na budowie nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego w Gdańsku

ULMA we współpracy z generalnym wykonawcą inwestycji, firmą Budimex SA, dostarcza deskowania na budowę nowopowstającego osiedla mieszkaniowego Zaspa VVita, zlokalizowanego na terenie pasa startowego dawnego lotniska w Gdańsku-Wrzeszczu.

2021-01-18

Nowoczesny budynek z betonu architektonicznego i szkła w samym centrum Warszawy

Na Placu Defilad w Warszawie powstaje Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budynek o powierzchni całkowitej wynoszącej prawie 20 000 m² wyróżnia elewacja z wylewanego na budowie betonu architektonicznego w kolorze białym.

2020-12-15

ULMA na budowie obwodnicy Raciborza – Obiekt MG-1

ULMA uczestniczy w realizacji 8-przęsłowego mostu nad Odrą, powstającego w ramach budowy Wschodniej Obwodnicy Raciborza, która umożliwi przekierowanie ruchu z centrum miasta oraz zapewni lepszą komunikację z autostradą A1.

2020-11-26

Pierwsza realizacja ULMA z zastosowaniem kratownic H-33 w Polsce

Na budowie drogi S7, na odcinku Strzegowo – Pieńki, powstaje 4-przęsłowy most o całkowitej długości 122 metrów. Z uwagi na konieczność przekroczenia rzeki (przęsła o długości 28m, 36m, 36m i 22m) firma ULMA dostarczyła na budowę 27 kratownic H-33 o długości 31 metrów każda. Jest to pierwsze wykorzystanie w Polsce tego szeroko stosowanego już na innych rynkach rozwiązania.

2020-10-22