Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami firmy ULMA, a także z najważniejszymi projektami, nad którymi pracowaliśmy.

NOWOŚĆ! DESKOWANIE STROPOWE ONADEK

Z dumą prezentujemy nowy system do realizacji stropów, który łączy w sobie cechy deskowań tradycyjnych i panelowych. ONADEK dzięki prostej i intuicyjnej budowie opartej na głowicy opadowej umożliwia szybsze i wydajniejsze prowadzenie prac. Doskonale sprawdza się zarówno podczas budowy rozległych stropów w budownictwie wielkokubaturowym, jak i w małych i wąskich pomieszczeniach.

2021-09-27

Wózki nawisowe CVS na budowie obwodnicy Wronek

Obiekt W-2.2 w ciągu obwodnicy Wronek realizowany jest w technologii betonowania nawisowego. Powodem zastosowania tej technologii było położenie obiektu, który ma za zadanie przeprowadzić odcinek drogi nad rzeką Wartą. Składa się on z jednej jezdni o długości całkowitej 221 m.

2021-09-17

Indywidualne rozwiązania szalunkowe na budowie mostu w Kownie

Remont i przebudowa autostrady A1 łączącej Wilno, Kowno i Kłajpedę to najważniejsza inwestycja drogowa na Litwie. W ramach jej realizacji, w Kownie powstaje most Kleboniškis, który znacznie usprawni komunikację lokalną i dalekobieżną.

2021-08-05

ULMA: 60 lat historii

W 1957 roku sześciu młodych robotników założyło firmę, którą dziś znamy jako ULMA. Zaczęli pod nazwą Talleres Ignacio Maiztegi, skupiając się głównie na konserwacji i pracach pomocniczych dla rozwijającego się przemysłu czekoladowego w Oñati.

2021-07-15

Dwa nowe mosty w Krakowie - kolejny etap modernizacji linii kolejowej E-30

W Krakowie trwa obecnie budowa dwóch nowych mostów przez Wisłę - M1 i M3. Po pierwszym będą przemieszczać się pociągi dalekobieżne, po drugim - aglomeracyjne. Rozdzielenie ruchu dalekobieżnego i miejskiego ma znacznie usprawnić przejazd pociągów na tym odcinku, zwiększyć ilość połączeń, skrócić czas przejazdu, a także zapewnić podróżnym komfort i bezpieczeństwo. Generalnym wykonawcą tej ogromnej inwestycji jest firma Strabag, a ULMA Construccion Polska S.A. zapewnia kompleksową obsługę w zakresie deskowań i rusztowań na wszystkich etapach budowy.

2021-06-07

Kompleks biurowo-usługowy z terenami zielonymi o powierzchni dwóch boisk piłkarskich

Przy ul. Burakowskiej w Warszawie, vis a vis centrum handlowego Arkadia, powstaje kompleks biurowo-usługowy Forest, z wieżowcem o wysokości 120 m. Obiekt ma być oazą zieleni – tereny zielone mają zajmować wielkość dwóch piłkarskich boisk.

2021-05-11

Nowa zakładka SPRZEDAŻ na naszej stronie internetowej!

Bądź na bieżąco, aby jako pierwszy dowiedzieć się o najświeższych rabatach na nasze produkty

2021-04-26

Budowa największego wiaduktu na odcinku Mława - Strzegowo w ciągu nowo powstającej S7

Na liczącym 21,5 km odcinku Mława - Strzegowo, powstającym w ramach budowy drogi ekspresowej S7 Olsztynek – Płońsk realizowany jest Obiekt WS/PZDp-16.9. Jest to największy wiadukt na tym odcinku realizacji, zlokalizowany nad linią kolejową Warszawa – Gdańsk. Konstrukcja deskowania umożliwiła realizację prac, bez wstrzymywania ruchu kolejowego. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma PORR S.A.

2021-03-15

Dwa wieżowce w centrum Katowic - trwa budowa Global Office Park

Global Office Park to powstający przy ul. Mickiewicza w Katowicach wielofunkcyjny kompleks budynków, w skład którego wejdą miedzy innymi dwie wieże o przeznaczeniu biurowym. To największy tego typu projekt na Śląsku.

2021-02-15

ULMA na budowie nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego w Gdańsku

ULMA we współpracy z generalnym wykonawcą inwestycji, firmą Budimex SA, dostarcza deskowania na budowę nowopowstającego osiedla mieszkaniowego Zaspa VVita, zlokalizowanego na terenie pasa startowego dawnego lotniska w Gdańsku-Wrzeszczu.

2021-01-18

Nowoczesny budynek z betonu architektonicznego i szkła w samym centrum Warszawy

Na Placu Defilad w Warszawie powstaje Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Budynek o powierzchni całkowitej wynoszącej prawie 20 000 m² wyróżnia elewacja z wylewanego na budowie betonu architektonicznego w kolorze białym.

2020-12-15

ULMA na budowie obwodnicy Raciborza – Obiekt MG-1

ULMA uczestniczy w realizacji 8-przęsłowego mostu nad Odrą, powstającego w ramach budowy Wschodniej Obwodnicy Raciborza, która umożliwi przekierowanie ruchu z centrum miasta oraz zapewni lepszą komunikację z autostradą A1.

2020-11-26

Pierwsza realizacja ULMA z zastosowaniem kratownic H-33 w Polsce

Na budowie drogi S7, na odcinku Strzegowo – Pieńki, powstaje 4-przęsłowy most o całkowitej długości 122 metrów. Z uwagi na konieczność przekroczenia rzeki (przęsła o długości 28m, 36m, 36m i 22m) firma ULMA dostarczyła na budowę 27 kratownic H-33 o długości 31 metrów każda. Jest to pierwsze wykorzystanie w Polsce tego szeroko stosowanego już na innych rynkach rozwiązania.

2020-10-22

Kolejny obiekt w portfolio ULMA realizowany metodą nawisową

Nowa estakada powstaje w ramach budowy drogi ekspresowej S6 Słupsk – Gdańsk, która ma znacząco poprawić płynność ruchu i czas przejazdu między miastami, odciążając tym samym lokalne drogi. Ze względu na lokalizację obiektu, który docelowo ma przeprowadzić odcinek trasy nad głęboką doliną, realizowany jest on w technologii betonowania nawisowego.

2020-09-30

Nowość - NAROŻNIK SZACHTU MAX

Idealne rozwiązanie do szalowania ścian wewnętrznych.

2020-09-24

ULMA wprowadza nowe cyfrowe rozwiązanie dla rusztowań

Konfigurator rusztowań Scaffmax® wraz z ULMA Studio stanowią część cyfrowego pakietu narzędzi ULMA dostępnego dla użytkownika już za jednym kliknięciem.

2020-09-17

Kompleksowe Rozwiązania Wznoszące – linia produktów ULMA gwarantujących wydajność i bezpieczeństwo na budowie

Kompleksowe Rozwiązania Wznoszące ULMA to linia produktów do konstrukcji wysokich elementów żelbetowych przy zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa. Zapewniamy zintegrowane rozwiązania, które sprawdzą się przy każdej wysokości i geometrii obiektu, a przy tym są opłacalne i wydajne.

2020-09-03

Budowa Skylinera prawie na finiszu

Budowa wieżowca Skyliner na warszawskiej Woli powoli dobiega końca. Obecnie realizowane są ostatnie kondygnacje budynku oraz SkyBar, z którego rozpościera się widok na całą Warszawę.

2020-06-23

Wózek MK na budowie najdłuższego tunelu drogowego w Polsce

Nowy tunel powstaje pod górą Mały Luboń, w ciągu trasy S7 na odcinku Naprawa-Skomielna Biała. Dwukomorowy tunel o łącznej długości ponad 4 km wykonywany jest metodą górniczą. Każda komora będzie liczyć 2,06 km i umożliwi ruch w jednym kierunku.

2020-05-12

ULMA wzmacnia swoje zaangażowanie w ochronę środowiska dzięki certyfikatom FSC i PEFC

Uzyskując w ciągu ostatnich dwóch lat certyfikaty FSC (Forest Stewardship Council) oraz PEFC (Programme for the Endorsement of Forest Certification), ULMA wspiera odpowiedzialne zarządzanie gospodarką leśną, przyczyniając się do ochrony różnorodności biologicznej oraz licznych ekosystemów.

2020-04-15

W ULMA Construction wdrażamy plan awaryjny w związku z COVID-19

W tym trudnym dla wszystkich czasie nadal chcemy odpowiadać na potrzeby naszych klientów.

2020-03-25

ULMA pierwszą firmą w branży deskowań w Polsce z certyfikatem BHP ISO 45001:2018

Firma ULMA jako pierwsza w branży deskowań w Polsce uzyskała certyfikat zgodności Systemu Zarządzania BHP według międzynarodowej normy ISO 45001:2018. Jest to kolejny certyfikat ISO związany z systemem zarządzania, który posiadamy. Od lat konsekwentnie dbamy o zapewnienie jak najlepszych warunków pracy, ochronę środowiska i poprawę jakości, co ma bezpośrednie przełożenie na korzyści dla naszych Klientów.

2020-01-31

Rozbudowa północnej nitki Mostu Lecha w Poznaniu

Nowa nitka jest mostem trójprzęsłowym o długości 236 metrów i zastąpiła poprzednią konstrukcję, która ze względu na zły stan techniczny musiała zostać rozebrana. Do realizacji tej inwestycji zużyto łącznie ok. 2500 ton stali i 7000 m3 betonu, a jej wartość wyniosła 53 mln zł. W grudniu 2019 roku obiekt został oddany do użytkowania po półtora roku od rozpoczęcia prac.

2020-01-14

ULMA Studio dla Revit® już dostępne

ULMA prezentuje „BIM BANG” - miejsce, w którym można bezpłatnie pobrać ULMA Studio, nowy dodatek do programu Revit® Autodesk®.

2019-12-11

Większa wydajność dzięki rozwojowi i wdrożeniu metodologii BIM

BIM stanowi odpowiedź na zmiany w kulturze i relacjach zachodzące w branży budowlanej. To platforma współpracy, która integruje wszystkie podmioty zaangażowane w planowanie i przebieg danego projektu od początku do końca.

2019-12-07

Nowoczesny kompleks Hi Piotrkowska w Łodzi

Przy ul. Piotrkowskiej, w samym centrum Łodzi, tuż przy centrum przesiadkowym powstaje wielofunkcyjny kompleks Hi Piotrkowska, w którego skład wchodzą dwa budynki biurowe oraz hotel Hampton by Hilton. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma ERBUD S.A.

2019-11-14

Deskowania ULMA na budowie Trasy Łagiewnickiej w Krakowie

W Krakowie trwa budowa Trasy Łagiewnickiej, która będzie częścią trzeciej obwodnicy Krakowa i połączy Kurdwanów z okolicami Zakrzówka. Przebiegać będzie ona tuż obok sanktuarium w Łagiewnikach, przetnie zakopiankę oraz Ruczaj.

2019-10-18

Cztery nowe obiekty inżynieryjne w Gdańsku

Budowa wiaduktu Biskupia Górka to inwestycja realizowana obecnie w Gdańsku. Obejmuje ona rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowych obiektów w ciągu traktu Św. Wojciecha. Planowany wiadukt przebiegać będzie nad Kanałem Raduni, traktem Św. Wojciecha i torami kolejowymi. Prace na budowie rozpoczęły się w zeszłym roku, a pierwszą nitkę obiektu oddano do użytku w sierpniu. Budowa drugiej nitki ma potrwać do 2020 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A. a ULMA dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu szalunków na tę budowę.

2019-09-17

Kolejny etap remontu linii kolejowej E-30 w Krakowie

Remont linii kolejowej E-30 to ogromna i niezwykle ważna dla kraju inwestycja, która ma znacząco usprawnić ruch kolejowy w regionie. Po zakończeniu wszystkich prac, pokonanie trasy Kraków - Katowice zajmie około godziny. W ramach modernizacji powstaje kilkadziesiąt obiektów inżynieryjnych, w tym wiadukty, estakady i mosty. Firma ULMA dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu deskowań na tę budowę.

2019-08-16

Indywidualne rozwiązania ULMA na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy

Południowa Obwodnica Warszawy to część trasy S2 biegnąca od węzła Puławska do węzła Lubelska. Zadanie B, o długości ok. 6,5 km, stanowi fragment drogi ekspresowej, w ciągu której wykonywany jest most przez Wisłę. Będzie się on składał z czterech pasów ruchu, ponadto po obu stronach powstanie ścieżka pieszo-rowerowa.

2019-07-25