Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami firmy ULMA, a także z najważniejszymi projektami, nad którymi pracowaliśmy.

W ULMA Construction wdrażamy plan awaryjny w związku z COVID-19

W tym trudnym dla wszystkich czasie nadal chcemy odpowiadać na potrzeby naszych klientów.

2020-03-25

ULMA pierwszą firmą w branży deskowań w Polsce z certyfikatem BHP ISO 45001:2018

Firma ULMA jako pierwsza w branży deskowań w Polsce uzyskała certyfikat zgodności Systemu Zarządzania BHP według międzynarodowej normy ISO 45001:2018. Jest to kolejny certyfikat ISO związany z systemem zarządzania, który posiadamy. Od lat konsekwentnie dbamy o zapewnienie jak najlepszych warunków pracy, ochronę środowiska i poprawę jakości, co ma bezpośrednie przełożenie na korzyści dla naszych Klientów.

2020-01-31

Rozbudowa północnej nitki Mostu Lecha w Poznaniu

Nowa nitka jest mostem trójprzęsłowym o długości 236 metrów i zastąpiła poprzednią konstrukcję, która ze względu na zły stan techniczny musiała zostać rozebrana. Do realizacji tej inwestycji zużyto łącznie ok. 2500 ton stali i 7000 m3 betonu, a jej wartość wyniosła 53 mln zł. W grudniu 2019 roku obiekt został oddany do użytkowania po półtora roku od rozpoczęcia prac.

2020-01-14

ULMA Studio dla Revit® już dostępne

ULMA prezentuje „BIM BANG” - miejsce, w którym można bezpłatnie pobrać ULMA Studio, nowy dodatek do programu Revit® Autodesk®.

2019-12-11

Większa wydajność dzięki rozwojowi i wdrożeniu metodologii BIM

BIM stanowi odpowiedź na zmiany w kulturze i relacjach zachodzące w branży budowlanej. To platforma współpracy, która integruje wszystkie podmioty zaangażowane w planowanie i przebieg danego projektu od początku do końca.

2019-12-07

Nowoczesny kompleks Hi Piotrkowska w Łodzi

Przy ul. Piotrkowskiej, w samym centrum Łodzi, tuż przy centrum przesiadkowym powstaje wielofunkcyjny kompleks Hi Piotrkowska, w którego skład wchodzą dwa budynki biurowe oraz hotel Hampton by Hilton. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest firma ERBUD S.A.

2019-11-14

Deskowania ULMA na budowie Trasy Łagiewnickiej w Krakowie

W Krakowie trwa budowa Trasy Łagiewnickiej, która będzie częścią trzeciej obwodnicy Krakowa i połączy Kurdwanów z okolicami Zakrzówka. Przebiegać będzie ona tuż obok sanktuarium w Łagiewnikach, przetnie zakopiankę oraz Ruczaj.

2019-10-18

Cztery nowe obiekty inżynieryjne w Gdańsku

Budowa wiaduktu Biskupia Górka to inwestycja realizowana obecnie w Gdańsku. Obejmuje ona rozbiórkę istniejącego wiaduktu i budowę nowych obiektów w ciągu traktu Św. Wojciecha. Planowany wiadukt przebiegać będzie nad Kanałem Raduni, traktem Św. Wojciecha i torami kolejowymi. Prace na budowie rozpoczęły się w zeszłym roku, a pierwszą nitkę obiektu oddano do użytku w sierpniu. Budowa drugiej nitki ma potrwać do 2020 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Budimex S.A. a ULMA dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu szalunków na tę budowę.

2019-09-17

Kolejny etap remontu linii kolejowej E-30 w Krakowie

Remont linii kolejowej E-30 to ogromna i niezwykle ważna dla kraju inwestycja, która ma znacząco usprawnić ruch kolejowy w regionie. Po zakończeniu wszystkich prac, pokonanie trasy Kraków - Katowice zajmie około godziny. W ramach modernizacji powstaje kilkadziesiąt obiektów inżynieryjnych, w tym wiadukty, estakady i mosty. Firma ULMA dostarcza kompleksowe rozwiązania z zakresu deskowań na tę budowę.

2019-08-16

Indywidualne rozwiązania ULMA na budowie Południowej Obwodnicy Warszawy

Południowa Obwodnica Warszawy to część trasy S2 biegnąca od węzła Puławska do węzła Lubelska. Zadanie B, o długości ok. 6,5 km, stanowi fragment drogi ekspresowej, w ciągu której wykonywany jest most przez Wisłę. Będzie się on składał z czterech pasów ruchu, ponadto po obu stronach powstanie ścieżka pieszo-rowerowa.

2019-07-25

Wózki nawisowe CVS na budowie drogi S3

Po kilku latach od budowy pierwszej nitki mostu MS-4AB w Cigacicach, właśnie realizowana jest druga jezdnia. Firma ULMA Construccion Polska S.A. ponownie dostarcza kompleksowe rozwiązania do budowy tego obiektu. Tak jak w przypadku realizacji mostu MS-4A, most MS-4B jest realizowany metodą nawisową, z wykorzystaniem wózków CVS.

2019-06-21

Deskowania ULMA w centrum Szczecina

W centrum Szczecina powstaje wieżowiec Hanza Tower, o wysokości prawie 100 metrów, realizowany przez firmę J.W. Construction.

2019-06-12

Doświadczenie zespołowe ULMA i jej klientów

Ponad 50-letnie doświadczenie ULMA, zdobyte podczas realizacji projektów na całym świecie, pozwala na rozwój innowacyjnych systemów deskowań i rusztowań, które odpowiadają na potrzeby każdego klienta, rynku i metod konstrukcyjnych.

2019-05-06

ULMA na budowie Skylinera - jednego z najwyższych budynków w Warszawie

W Warszawie powstaje biurowiec o powierzchni ok. 44.000 m² i wysokości 195 m. Projekt jest inwestycją firmy Karimpol Polska, a ULMA, we współpracy z firmą Warbud – generalnym wykonawcą, dostarczyła na potrzeby jej realizacji optymalne rozwiązania z zakresu deskowań i rusztowań.

2019-04-16

Obiekt o znacznym pochyleniu wykonywany metodą nasuwania podłużnego

W Rybniku powstaje właśnie obiekt WGP-08 będący częścią nowo budowanej drogi regionalnej z Raciborza do Pszczyny. Wiadukt ten charakteryzuje się znacznym pochyleniem poprzecznym, wynoszącym 3,5% oraz ustrojem nośnym wykonanym w łuku.

2019-03-01

ULMA świętuje 30-lecie działalności w Polsce

ULMA Construccion Polska S.A. jest producentem oraz dystrybutorem deskowań i rusztowań należącym do międzynarodowej grupy ULMA, która działa na ponad 50 rynkach. ULMA posiada przeszło 50-letnie doświadczenie w branży na świecie, a w bieżącym roku kalendarzowym obchodzi 30-lecie swojej działalności w Polsce.

2019-02-14

Nowa strona internetowa ULMA - nowoczesna, intuicyjna i funkcjonalna.

Firma ULMA uruchomiła swoją nową stronę internetową. Powstała ona w odpowiedzi na analizę preferencji użytkowników, prezentując pełną gamę produktów, oferując także nową, atrakcyjną szatę graficzną i łatwiejszą nawigację. Użytkownicy znajdą na niej kompleksowe informacje odnośnie interesujących ich produktów, przykłady realizacji, w których zostały zastosowane, a także filmy instruktażowe i referencje klientów.

2019-01-16

Przebudowa jednej z głównych ulic Lublina

W Lublinie trwa właśnie przebudowa ulicy A. Grygowej - jednej z głównych arterii miasta. Niezwykle imponującym pod względem deskowań obiektem jest nowy wiadukt o długości 212 m, który połączy ulicę Pancerniaków z ulicą Metalurgiczną.

2019-01-03

ULMA na budowie zbiornika przeciwpowodziowego w Raciborzu

Budowa zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny na rzece Odrze zapewni ochronę przeciwpowodziową dla ponad 2,5 mln osób. Przyjmuje się, że dzięki wybudowaniu zbiornika ochronę przed powodzią zyska obszar o powierzchni około 600 km².

2018-11-13

Obiekt 22 w ciągu nowej Zakopianki realizowany metodą nasuwania podłużnego

Nowo budowany odcinek drogi ekspresowej S-7 stanowi część zadania polegającego na usprawnieniu ruchu komunikacyjnego zarówno krajowego, jak i międzynarodowego na południu naszego kraju. Odcinek od miejscowości Lubień do miejscowości Rabka Zdrój zapewni połączenie trasy z autostradą A-4.

2018-07-11

MBP nowy system zabezpieczeń krawędzi stropów

Dbając o ciągły rozwój swoich produktów firma ULMA wprowadza coraz bardziej wydajne, opłacalne i bezpieczne rozwiązania. Obecnie portfolio firmy zostało rozszerzone o nowy system tymczasowych zabezpieczeń krawędzi wykonanych stropów o nazwie MBP.

2018-06-11

Idealna jakość powierzchni betonu dzięki deskowaniom ULMA

W Poznaniu powstaje właśnie nowa siedziba Wydziału Architektury oraz Inżynierii Zarządzania Politechniki Poznańskiej. Będzie to budynek niemal zeroenergetyczny. Pompy ciepła zapewnią energię pochodząca z ziemi, a ogniwa fotowoltaiczne – ze słońca. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2019 roku.

2018-05-09

Deskowania ULMA w centrum Krakowa

W Krakowie trwają właśnie prace nad modernizacją linii kolejowej na odcinku Kraków Główny Towarowy – Rudzice. W ramach inwestycji powstaną dwie estakady w miejscu istniejącego nasypu kolejowego pomiędzy ulicami Kopernika, Grzegórzecką oraz Miodową. Estakadami poprowadzone zostaną 2 tory ruchu dalekobieżnego oraz 2 tory aglomeracyjne.

2018-04-12

Modernizacja linii obwodowej w Warszawie z wykorzystaniem rozwiązań ULMA

W ramach modernizacji linii obwodowej w Warszawie na odcinku od stacji Warszawa Zachodnia do stacji Warszawa Gdańska, powstaje właśnie wiadukt kolejowy nad ulicą Kasprzaka. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Strabag, a deskowania ULMA zostały wykorzystane do realizacji ustroju nośnego wiaduktu.

2018-03-01

Deskowania ULMA na budowie obwodnicy Płocka

Budowa obwodnicy Płocka to długo wyczekiwana inwestycja, która ma znacząco usprawnić ruch samochodowy w mieście. Obecnie realizowany jest III etap inwestycji o długości 2,3 km, który połączy węzeł przy Bielskiej z ul. Długą. Generalnym wykonawcą tego odcinka jest firma PORR Polska Infrastructure S.A., a firma ULMA Construccion Polska S.A. dostarczyła deskowania do budowy 113-metrowego mostu M2 przez rzekę Brzeźnicę.

2018-02-05

Budowa najwyższej wieży kontroli lotów w Polsce

W związku z przebudową i zmianą infrastruktury Międzynarodowego Portu Lotniczego w Pyrzowicach (Katowice) powstaje nowa wieża kontroli lotów, o wysokości 46 m. Będzie to najwyższy tego typu obiekt w Polsce. Poziom operacyjny, na którym pracują kontrolerzy lotów znajdzie się na wysokości 41 m. Nowa wieża usytuowana jest w południowo-wschodniej części portu i zastąpi starą, która ma 23 metry.

2018-01-08

Intensywne prace budowlane na Zakopiance

Po ponad 8 miesiącach intensywnej pracy i wykonaniu 20 z 22 filarów obiektu 21 przyszedł czas na realizację ustroju nośnego. Do wykonania zostały dwie podpory nitki prawej w kształcie litery Y. Dwa etapy filarów, tj. trzon i podstawa głowicy zostały zrealizowane, a do pełnego efektu brakuje ramion. Ramiona realizowane są przy użyciu systemu samowznoszącego ATR.

2017-12-06

Indywidualnie zaprojektowane rusztowania BRIO wykorzystane podczas remontu mostu w Dęblinie

Od maja do października tego roku most przez Wisłę w Dęblinie przeszedł gruntowny remont. Firma ULMA Construccion Polska S.A. dostarczyła indywidualnie zaprojektowane rozwiązania bazujące na rusztowaniach BRIO niezbędne do przeprowadzenia prac remontowych.

2017-11-15

Budowa Szpitala Południowego w Warszawie

W Warszawie, przy Centrum Onkologii na Ursynowie powstaje długo wyczekiwana inwestycja - Szpital Południowy. Będzie się on mieścił u zbiegu ulic Pileckiego, Gandhi i Roentgena. W nowym obiekcie, o powierzchni całkowitej wynoszącej 42 406 m2 znajdą się oddziały interny, chirurgii ogólnej i urazowej, pediatrii, urologii, ginekologii, intensywna terapia, blok operacyjny z kilkoma salami, a także pomieszczenia techniczne oraz lądowisko dla helikopterów. Cały kompleks będzie się składał z trzech połączonych ze sobą budynków posiadających 2 kondygnacje podziemne oraz 5 nadziemnych. Zakończenie budowy jest planowane na I kwartał 2019 roku.

2017-10-26

Kratownice MK na budowie dwóch wiaduktów w ciągu drogi S3

W ciągu drogi S-3 na odcinku od węzła Jawor do węzła Bolków firma Mota Engil Central Europe S.A. realizuje dwa wiadukty MS-16 oraz WSJ-8, przekraczające rzekę Nysę Szaloną. MS-16 jest wiaduktem 3-przęsłowym o długościach przęseł: 24; 30 oraz 24 m. WSJ-8 to obiekt 4-przęsłowy o długościach przęseł: 25; 35; 35 oraz 25 m. Wiadukty posiadają przekroje dwubelkowe o wysokościach belek: 150 cm w obiekcie MS-16 oraz 180 cm w WSJ-8.

2017-09-29