Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Dwa wieżowce w centrum Katowic - trwa budowa Global Office Park

2021-02-15
Global Office Park to powstający przy ul. Mickiewicza w Katowicach wielofunkcyjny kompleks budynków, w skład którego wejdą miedzy innymi dwie wieże o przeznaczeniu biurowym. To największy tego typu projekt na Śląsku.

Do realizacji dwóch biurowców liczących po 100 m wysokości, ULMA zaproponowała system samowznoszący ATR w technologii bez wyprzedzenia – stropy realizowane są bezpośrednio po wykonaniu ścian trzonu. Zastosowano dwa rodzaje systemu: ATR-N na bazie krótkich wsporników, które znajdują zastosowanie w wąskich szachtach o szerokości poniżej 2,6m oraz system ATR-B, umieszczony w szachtach o większych rozpiętościach.

Z uwagi na skomplikowaną geometrię stropu osłony przeciwwiatrowe HWS zostały zaprojektowane tak, by łatwo można było zmieniać ich lokalizację w miejscu największego uskoku stropu w celu zabezpieczenia prac prowadzonych na wysokości.

Na budowie pracują także inne systemy ULMA: deskowanie stropowe CC-4 i ENKOFLEX, schodnie komunikacyjne BRIO, wieże podporowe T-60, a także systemy zabezpieczeń SARE i MBP.