Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

ULMA na budowie nowoczesnego kompleksu mieszkaniowego w Gdańsku

2021-01-18
ULMA we współpracy z generalnym wykonawcą inwestycji, firmą Budimex SA, dostarcza deskowania na budowę nowopowstającego osiedla mieszkaniowego Zaspa VVita, zlokalizowanego na terenie pasa startowego dawnego lotniska w Gdańsku-Wrzeszczu.

Jako pierwszy etap realizowane są dwa 17-piętrowe budynki na skrzyżowaniu ul. Hynka z ul. Dywizjonu 303. Powstaje także jednokondygnacyjny budynek o przeznaczeniu usługowym z garażem podziemnym.

W przypadku budynków wysokich wykorzystano system wznoszący RKS-L z wózkami BMK. Ze względu na zmienną geometrię ich kondygnacji ULMA zaprojektowała indywidualnie 17 pomostów RKS dla każdego z budynków. Pomosty złożone są z podestu głównego, na którym znajdują się wózki BMK razem z deskowaniem zewnętrznym ścian ORMA, oraz podestu roboczego do odzyskiwania głowic. Wysokość deskowania to 3,3 m. Zabezpieczenie podestów RKS stanowiły siatki MBP. Do realizacji stropów kondygnacji podziemnych wykorzystano system CC-4, zaś stropy kondygnacji naziemnych zrealizowano w technologii Filigran.