Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Rusztowania ochronne BRIO

System rusztowania do zabezpieczania pracowników wykonujących prace na dachach.
System rusztowania do zabezpieczania pracowników wykonujących prace na dachach.

Przeznaczone dla budownictwa kubaturowego i inżynieryjnego tymczasowe rusztowanie ochronne BRIO to stalowa konstrukcja zapewniająca bezpieczeństwo pracownikom i przechodniom w trakcie prowadzenia robót. Znajdują zastosowanie tam, gdzie niezbędna jest ochrona pracownika przed upadkiem lub w miejscach, gdzie jest on narażony na złe warunki pogodowe. Rusztowania mogą też stanowić ochronę pieszych i pojazdów przemieszczających się pod miejscem prowadzenia robót przed takimi zagrożeniami jak upadek przedmiotów.

Rusztowanie ochronne, bazujące na elementach systemu modułowego BRIO, można konfigurować zależnie od potrzeb, budując m.in. zadaszenia ochronne, zabezpieczenia ciągów komunikacyjnych i zabezpieczenia krawędzi stropów.

Zadaszenia ochronne

Chronią pracownika przed deszczem, śniegiem i niską temperaturą; zabezpieczają przechodniów przed upadkiem przedmiotów z terenu budowy.

  • Ochrona konstrukcji o znacznej rozpiętości.
  • Duża liczba konfiguracji zależnie od potrzeb.
  • Pierwomontaż na podłożu i transport żurawiem.
  • Przykrycie dachów przy użyciu różnorodnych materiałów m.in. plandek lub blachy.
  • Kompatybilność z systemem MK (zwiększenie nośności, możliwość tworzenia zróżnicowanych układów przestrzennych).

Konstrukcje ochronne ciągów komunikacyjnych

Umieszczane w obrębie kładek i skrzyżowań na różnym poziomie, chronią personel i umożliwiają bezpieczny przejazd pojazdom pod strefą robót. Do budowy konstrukcji stosuje się wieże podporowe wykonane z elementów rusztowań, kratownic i podestów ochronnych.

Zabezpieczenie krawędzi stropów

Konstrukcja rusztowania umieszczana wzdłuż całego obwodu wznoszonego obiektu. Idealne rozwiązanie w przypadku inwestycji, dla których wymagania dotyczące bezpieczeństwa są wysokie. Gwarantuje bezpieczeństwo i ułatwia realizację prac na krawędziach płyt stropowych m.in. montaż zastawek, prace zbrojarskie, budowę przegród zewnętrznych lub prace wykończeniowe na elewacji. W miarę wznoszenia kolejnych kondygnacji budowli podwyższa się również rusztowanie ochronne.

Zabezpieczenie krawędzi dachów

Rusztowanie pozwala zabezpieczyć krawędź dachu przy użyciu siatki lub metalowego ogrodzenia. Oferowany przez ULMA system zabezpieczenia krawędzi posiada certyfikat NF potwierdzający spełnienie warunków normy EN 13374:2004 klasa C.

Stabilizacja ścian i elewacji

Rozwiązanie bazujące na wytrzymałej konstrukcji BRIO, które zabezpiecza elewację przed zawaleniem na skutek utraty stateczności. Przeznaczone głównie do prac konserwatorskich i renowacyjnych, charakteryzuje się wytrzymałością, prostotą i bezpieczeństwem.

 • Kompatybilność z rusztowaniem modułowym BRIO i systemem MK zwiększająca uniwersalność i wytrzymałość produktu. Możliwość tworzenia dowolnych konfiguracji.
 • Prostota montażu, zespolenie wszystkich elementów bhp. Krótki czas montażu.
 • Gwarancja bezpieczeństwa pracowników i osób postronnych.
 •  Obok aspektów ochronnych funkcja tworzenia stref roboczych umożliwiających pracę w dogodnych warunkach.
 •  Opłacalność systemu gwarantowana w każdym zastosowaniu.