Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Rusztowania BRIO dla budownictwa

System rusztowania wykorzystywanego do konstruowania podestów roboczych w trudnodostępnych miejscach. Rozwiązanie oferuje szeroki zakres konfiguracji.
System rusztowania wykorzystywanego do konstruowania podestów roboczych w trudnodostępnych miejscach. Rozwiązanie oferuje szeroki zakres konfiguracji.

Tymczasowe rusztowanie robocze umożliwia pracownikom dojście do strefy robót i transport materiałów. Jest wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym, przemysłowym i inżynieryjnym.

Bazuje na systemie modułowym BRIO, stanowiąc certyfikowane rozwiązanie, które cechuje duża wytrzymałość, stateczność i uniwersalność, umożliwiające budowę wygodnych i bezpiecznych stref roboczych.

Rusztowanie budowlane doskonale nadaje się do realizacji wszelkich prac budowlanych w dowolnym miejscu na budowie, tj. prac zbrojarskich, betoniarskich, demontażu deskowań, składowania materiału itd.

System pozwala na tworzenie różnorodnych konfiguracji przestrzennych.

Rusztowania podwieszane i wspornikowe

Stosowane wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podparcia rusztowań na gruncie lub płytach. Asortyment BRIO obejmuje elementy przeznaczone do budowy konstrukcji wspornikowych. Konstrukcje te odpowiadają takim samym wymaganiom bezpieczeństwa jak inne konfiguracje.

Rusztowania ruchome

Są to konstrukcje przejezdne, jak wieże czy wózki. Odznaczają się wysoką funkcjonalnością i poręcznością, pozwalając na bezpieczną realizację robót budowlanych przy jednoczesnym istotnym ograniczeniu czasu i kosztów montażu. Dolna część konstrukcji BRIO wyposażona jest w wytrzymałe trzpienie regulacyjne zakończone kółkiem jezdnym i hamulcem.

Wózki przejezdne

Dzięki swojej wszechstronności rusztowanie BRIO doskonale sprawdza się w obiektach tunelowych przy realizacji zadań takich jak prace zbrojarskich czy wykończeniowe. Wózki cechuje bezpieczeństwo i prostota montażu. Można je łączyć z elementami systemu MK, nadając konstrukcji większą sztywność i nośność, aby zwiększyć wydajność robót.

Wieże rusztowaniowe

Bezpieczne i łatwe w montażu, mogą przybierać różne wymiary zależnie od potrzeb komunikacyjnych i charakteru prac. Pozwalają na montaż pomostów roboczych na wysokości 12 m bez dodatkowej stabilizacji. Mogą być ruchome lub nieruchome (przenoszone przy użyciu żurawia).

Rusztowania radialne

System BRIO pozwala regulować kąt styku pomiędzy przyległymi wieżami rusztowań i w ten sposób dopasować konstrukcję do kołowego przekroju obiektu. Powstałe na łączeniu wież przerwy przykrywa się podestami przerzutowymi i zabezpiecza poręczą, dzięki temu droga prowadząca do miejsca pracy jest bezpieczna na wszystkich odcinkach.

Pomosty robocze do prac na deskowaniach ściennych i słupowych

Zbudowany z elementów rusztowania modułowego BRIO podest SBU stanowi doskonałe rozwiązanie do montażu ściągów, do prac betoniarskich itp. Podest współpracuje z deskowaniami ściennymi ULMA i niezwykle łatwo dopasowuje się do geometrii obiektu.

 • Certyfikat zgodności rusztowania z normami europejskimi – gwarancja jakości produktu.
 • Sztywność i wytrzymałość. Bezpieczeństwo robót niezależnie od wysokości rusztowania.
 • Niezwykle szeroki zakres zastosowań i układów konstrukcyjnych.
 • Wysoka opłacalność systemu:
  • Szybkość i prostota montażu, niewielka liczba elementów.
  • Wysoka trwałość. Ochrona przed korozją metodą cynkowania ogniowego.
  • Możliwość wielokrotnego stosowania do różnych zadań w ramach tej samej budowy.
 • Bezpieczeństwo
  • Wyposażone w niezbędne elementy do sprawnego montażu zabezpieczeń.
  • Bezpieczna komunikacja dzięki podestom z włazem lub schodniom, zależnie od wysokości rusztowania.
  • Podesty antypoślizgowe ze zintegrowaną zawleczką, która uniemożliwia przypadkowe przemieszczanie się elementów.
 • Łatwość transportu, składowania i konserwacji