Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Donna Towers Dubai Silicon Oasis w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie

ENKOFLEX i stoliki VR - rentowna kombinacja do realizacji stropów
Dwa bliźniacze wieżowce wznoszące się na wysokość 170 m, z których jeden jest przeznaczony na mieszkania a drugi na powierzchnie handlowe oraz 5-gwiazdkowy hotel.

Opis inwestycji

Dwa bliźniacze wieżowce wznoszące się na wysokość 170 m, z których jeden jest przeznaczony na mieszkania a drugi na powierzchnie handlowe oraz 5-gwiazdkowy hotel. Połączone ze sobą 3-kondygnacyjnym cokołem, posiadają w sumie 34 piętra, w tym dwa podziemne. Budynki zlokalizowane są w centrum Dubaju, w obrębie znanego parku technologicznego Dubai Silicon Oasis o powierzchni 7 mln m2.

Rozwiązania ULMA

Budynek biurowy składa się z lokali o powierzchni 116 m2 z możliwością powiększenia o kolejne 58 m2. Nowe metody konstrukcyjne zastosowane podczas projektowania obiektów umożliwiają łączenie dowolnej liczby modułów biurowych, w zależności od potrzeb najemcy. Dzięki temu istnieje możliwość tworzenia powierzchni „szytych na miarę”.

Ze względu na nieregularną geometrię wież z zakrzywionymi występami, do realizacji stropów zastosowano system ENKOFLEX z podporami EP. Jego elastyczność pozwoliła na dokładne dopasowanie deskowania do fasady o owalnym kształcie.

Stropy betonowe na najwyższych piętrach wykonano z wykorzystaniem stolików VR, których przenoszenie w celu wykonania kolejnych taktów nie wymaga demontażu. Pozwoliło to na znaczne przyspieszenie prac.

Do wykonania ścian wymagających indywidualnego projektu zastosowano deskowanie ENKOFORM VMK.