Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Wieża widokowa w Centrum Kongresowym Targów Kielce, Polska

System MK: Uniwersalne elementy do złożonych konstrukcji
Przeznaczony do organizacji imprez masowych kompleks liczy cztery kondygnacje i posiada własny parking podziemny.

Opis inwestycji

Przeznaczony do organizacji imprez masowych kompleks liczy cztery kondygnacje i posiada własny parking podziemny. Najbardziej charakterystycznym elementem obiektu jest wieża widokowa o wysokości 44 m, w której znajdować się będzie m.in. sala bankietowa.

Rozwiązania ULMA

Za pomocą systemu samowznoszącego ATR wykonano dwie zewnętrzne równoległe ściany o grubości 90 cm. Pozostałe dwie, o grubości od 15 do 25 cm, posiadały wystające elementy konstrukcyjne ze stali, które wykluczały zastosowanie systemu ATR.

Do montażu rozległych podestów roboczych przy wszystkich czterech ścianach wykorzystano kratownice MK. Zawieszona na czterech konsolach ATR konstrukcja zapewniała przestrzeń do pracy a jednocześnie podtrzymywała deskowanie ścian.

Za pomocą układu hydraulicznego systemy MK i ATR były przesuwane jednocześnie na kolejne stanowisko betonowania w zaledwie 15-20 minut.

Wewnątrz konstrukcji zastosowano podwieszony do żurawia podest KSP, który pełnił funkcję wspornika deskowania. Rusztowanie modułowe BRIO umożliwiało pracownikom swobodne poruszanie się między poszczególnymi poziomami obiektu. Do budowy elementów poziomych wykorzystano wieże T-60 i dźwigarkowe deskowania stropowe.