Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Deskowania i rusztowania dla wszystkich sektorów budownictwa

Kompleks sportowy w Dubaju, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Precyzyjne rozwiązania dla awangardowych projektów

Opis inwestycji

Celem tego projektu było stworzenie nowoczesnego krytego centrum sportow wodnych, w ktorym odbywałyby się zawody pływackie oraz ewentualne igrzyska olimpijskie. Kompleks obejmuje trzy baseny: olimpijski, do nurkowania oraz basen wielofunkcyjny.

Obiekt został zaprojektowany w taki sposob, aby mogły odbywać się w nim treningi we wszystkich dyscyplinach wodnych (pływanie, pływanie synchroniczne, nurkowanie, piłka wodna i inne) oraz zajęcia w ramach pływania rekreacyjnego dla mieszkańcow i uczniow.

Kompleks wyposażony jest w ruchome piętro umożliwiające kontrolę głębokości basenu. Na powierzchni przykrywającej basen olimpijski i basen do nurkowania można uprawiać także inne sporty, m.in. koszykowkę i siatkowkę.

Strefa, w ktorej znajduje się basen olimpijski, posiada trybuny dla 15.000 widzow, natomiast sektor przeznaczony na treningi i zawody lokalne mieści 700 miejsc.  

Rozwiązania ULMA

Podczas realizacji tego projektu zastosowano szeroką gamę produktow. Przy wznoszeniu słupow o przekroju 1,20 x 1,20 m i wysokości powyżej 6 m oraz ścian jedno - i dwustronnych o grubości powyżej 50 cm wykorzystano deskowanie uniwersalne ENKOFORM VMK. W przypadku ścian o znacznej wysokości, takich jak trzon obiektu, zastosowano system wznoszący - konsolę CR-250 - z systemowymi elementami bezpieczeństwa.

Przy wykonywaniu stropow o grubości powyżej 40 cm wykorzystano deskowanie ENKOFLEX podparte wieżami T-60 i podporami EP. Wieże T-60 o dużej nośności ułatwiły rownież podparcie prefabrykowanych belek.