Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Fabryka cementu Xambioa, Brazylia

T-60 - wieża idealna do wysokich konstrukcji
Nowa fabryka cementu o wydajności około 1.100 ton dziennie będzie wykonywać 40% planow produkcyjnych firmy, zaspokoi popyt krajowy oraz umożliwi eksport do USA i Europy.

Opis inwestycji

Nowa fabryka cementu o wydajności około 1.100 ton dziennie będzie wykonywać 40% planów produkcyjnych firmy, zaspokoi popyt krajowy oraz umożliwi eksport do USA i Europy.

Rozwiązania ULMA

Do realizacji obiektu dostarczono 2.700 ton stali, 30.000 m2 deskowań i 20.000 m3 betonu. Wykonanie skomplikowanej konstrukcji obiektu było utrudnione ze względu na usytuowanie budowy w górach oraz krotki czas przewidziany na realizację.

Podczas wznoszenia jednego z budynków przemysłowych o wysokości 110 m wykorzystano wieże podporowe T-60. Wieże podpierały konstrukcję deskowania stropowego opartego na systemie belek BTM.

Odpowiednio zaprojektowane rozwiązania pozwoliły na optymalizację dostaw deskowań. W szczytowym punkcie realizacji na budowę dostarczono ich 650 ton.

Deskowanie ramowe COMAIN wykorzystano do realizacji zbiorników cementu, ścian, słupów oraz zbiorników okrągłych. System pozwolił na uzyskanie odpowiednio gładkiej powierzchni betonu zarówno na małych, jak i większych powierzchniach.

System BRIO został wykorzystany do rozwiązania komunikacji pionowej na budowie.