Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Wysokościowiec 130 William, Nowy Jork, USA

Zapewnienie szytych na miarę i wydajnych rozwiązań.
130 William to luksusowy budynek mieszkalny zlokalizowany w samym centrum finansowej dzielnicy Manhattanu. Autorem projektu jest Sir David Adjaye.

Opis inwestycji

66-kondygnacyjny budynek o łukowych oknach i detalach z brązu stanowi oryginalną propozycję wobec klasycznych drapaczy chmur Manhattanu. Oferuje 244 apartamenty i ponad 6 700 m² powierzchni usługowej, na uwagę zasługuje także jego lokalizacja - znajduje się on w bezpośrednim sąsiedztwie wieżowca One World Trade oraz Mostu Brooklyńskiego.

Rozwiązania ULMA

Stropy o regularnym kształcie i dużej powierzchni wykonano przy użyciu łącznie 9 755 m² aluminiowego deskowania panelowego CC-4, którego podparcie stanowiły podpory ALUPROP o niskiej masie i wysokiej nośności. Ściany i słupy zrealizowano wykorzystując ogółem 2 438 m² deskowań ramowych MEGALITE. System samowznoszący RKS, idealne rozwiązanie do obiektów wysokich, posłużył do realizacji zewnętrznego trzonu budynku oraz jego wewnętrznej części, stanowiącej szyb windy. Jako zabezpieczenie krawędzi stropów świetnie sprawdziły się osłony przeciwwiatrowe HWS – na budowę ULMA dostarczyła 25 osłon, każda o wymiarach 5 x 15 m.