Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Wieżowiec Coast w Lakeshore East w Chicago, USA

Bezpieczna praca na obwodzie budynku
Budynek Coast to 45-piętrowy wieżowiec mieszkalny o wysokości 129,5 m.

Opis inwestycji

Budynek Coast to 45-piętrowy wieżowiec mieszkalny o wysokości 129,5 m. Bryła obiektu nawiązuje do portowego charakteru dzielnicy Lakeshore East.

W wieżowcu znajduje się 499 mieszkań, parkingi oraz lokale użytkowe, takie jak centrum biznesowe, basen, siłownia i spa. Lokale użytkowe zajmują łącznie powierzchnię 1700 m2.

Elementem charakterystycznym obiektu jest elewacja: od strony wschodniej oraz zachodniej zastosowano ścianę osłonową z aluminium i półprzezroczystego, porowatego szkła, natomiast od strony północnej i południowej w budynku znajdują się balkony z widokiem na Chicago i jezioro Michigan.

Rozwiązania ULMA

System osłon przeciwwiatrowych HWS zastosowany na obwodzie budynku stanowił zabezpieczenie pracowników przed upadkiem z wysokości oraz niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Do wznoszenia systemu użyto przenośnego układu hydraulicznego.

Osłony wyposażone w wysunięte podesty umożliwiały składowanie i przenoszenie materiałów z kondygnacji na kondygnację.

Ściany oraz słupy zrealizowano przy użyciu dwóch rodzajów deskowań ściennych MEGAFORM i MEGALITE. Płyty zwymiarowane są w calach, co pozwoliło na łatwe dopasowanie deskowania do geometrii obiektu.

Stropy wykonano przy użyciu stolików wielkoformatowych.