Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Stadion Diablos Rojos, Meksyk

Wieże podporowe MK o dużej wydajności
ULMA wzięła udział w budowie Stadionu im. Alfredo Harp Helu w Meksyku, który będzie siedzibą meksykańskiej drużyny bejsbolu - Diablos Rojos.

Opis inwestycji

Nowa siedziba Meksykańskiej Ligi Bejsbolu (LMB), o charakterystycznym zadaszeniu z lekkiej konstrukcji stalowej w kształcie diabelskich wideł, pomieści 13 000 kibiców. Kluczowym zagadnieniem podczas jej realizacji była konstrukcja dachu, która wymagała użycia ciężkiego sprzętu, w tym jednego z największych żurawi wieżowych na świecie. Inwestycja była także szczególnie wymagająca z uwagi na konieczność dostarczenia dużych ilości (aż 810 ton) sprzętu zgodnie ze ściśle określonym harmonogramem.

Rozwiązania ULMA

Na 12 wieżach podporowych wykonanych z elementów systemu MK spoczęło 8 dźwigarów dachu o wadze 550 ton każdy. W zależności od rozkładu obciążeń zaprojektowano wieże o 4 lub 8 stopach i wysokości do 26 metrów. O ich wytrzymałości i nośności świadczy to, że bez problemu wytrzymały dwa wstrząsy sejsmiczne o magnitudzie 7,1 w skali Richtera, które spowodowały znaczące zniszczenia w mieście Meksyk i innych prowincjach.