Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Klub sportowy Montecarmelo w Madrycie, Hiszpania

Rentowność projektu dzięki deskowaniom uniwersalnym do konstrukcji nietypowych
Projekt opracowany przez wybitnych madryckich architektów Fuensantę Nieto i Enrique Sobejano otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Madrytu.

Opis inwestycji

Projekt opracowany przez wybitnych madryckich architektów Fuensanta Nieto i Enrique Sobejano otrzymał pierwszą nagrodę w konkursie organizowanym przez Urząd Miasta Madrytu. Znany jako “Miasteczko Rakiety” zajmuje teren o powierzchni 42.000 m2. Znajdują się tam dwa korty zarezerwowane dla turniejów tenisowych oraz 19 innych kortów do tenisa - 10 zadaszonych, 9 na wolnym powietrzu oraz 22 do padla, z czego 10 to korty zadaszone, 10 na wolnym powietrzu i 2 oszklone. Na terenie klubu można ponadto korzystać z siłowni, basenów, placu zabaw dla dzieci oraz parkingów. Dzięki temu Centrum Sportowe Montecarmelo, usytuowane w jednej z najnowocześniejszych dzielnic Madrytu, stało się wielofunkcyjnym ośrodkiem dostępnym dla wszystkich mieszkańców.

Rozwiązania ULMA

Centrum posiada elementy charakterystyczne dla stylu obydwu architektów: proste formy geometryczne i ściany wykonane w technologii betonu architektonicznego.

W celu uzyskania wysokiej jakości powierzchni betonu podczas realizacji ścian zastosowano deskowanie ramowe ORMA. Właściwie dobrane poszycie płyt zapewniło doskonałe wykończenie powierzchni.

Do realizacji stropów o prostej konstrukcji zastosowano deskowania poziome RAPID i RECUB, natomiast w przypadku powierzchni bardziej skomplikowanych pod względem geometrii i grubości wykorzystano deskowanie ENKOFORM HMK. Wieże posłużyły jako podparcie deskowań stropowych.

Bezpieczną komunikację na budowie zapewniły pomosty robocze rusztowania BRIO.