Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Targowisko Santa Anita w Limie, Peru

Słupy o wysokości ponad 10 m, wykonane w systemie ENKOFORM
Celem projektu było skoncentrowanie handlu artykułami spożywczymi w wielkim centrum zaopatrzeniowym, skąd towar będzie dostarczany do poszczególnych dzielnic Limy.

Opis inwestycji

Celem projektu było skoncentrowanie handlu artykułami spożywczymi w wielkim centrum zaopatrzeniowym, skąd towar będzie dostarczany do poszczególnych dzielnic Limy. Wielkie Targowisko Hurtowe Limy (GMML) obejmuje centrum handlowe z punktem medycznym i serwisem ochrony.

Obiekt składa się z piętnastu pawilonów rożnej wielkości. Największe z nich - pawilony sprzedaży hurtowej - zajmują powierzchnię 9.408 m2.

Budynki typu C mają 168 m długości i 56 m szerokości i mieszczą 160 stoisk. Odległość pomiędzy słupami wynosi 8 m, co pozwala na tworzenie stoisk o minimalnej szerokości 4 m i postawienie przed nimi 2 samochodów dostawczych. Wysokość pawilonów wynosi 10 m, dzięki czemu możliwa jest zabudowa powierzchni w górnej części każdego stoiska.         

Rozwiązania ULMA

Do realizacji słupów zastosowano deskowanie ENKOFORM HMK. System doskonale sprawdził się przy wznoszeniu słupów o dużej wysokości - 7,2 m, 8,4 m oraz 10,4 m i niewielkim przekroju. Uzyskano wysoką wydajność pracy na budowie oraz oczekiwaną jakość powierzchni betonu przy zastosowaniu mieszanki samozagęszczalnej. W deskowaniu wykonano niewielkie otwory o wymiarach 20 x 20 cm co 3 m na wysokości, ułatwiające układanie mieszanki.

W czasie przestawiania deskowanie przenoszono podzielone na dwie części w kształcie litery L, za pomocą haków transportowych EV-100 i żurawia, co zapewniło bezpieczny transport.

W celu wykonania zbrojenia oraz montażu i demontażu deskowań zamontowano pomosty robocze rusztowania BRIO. System zapewniający bezpieczną pracę użytkownika może być przenoszony bez demontażu za pomocą żurawia.