Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Centrum Handlowe Marineda Plaza w La Coruña, Hiszpania

Doradztwo na budowie i sprawna logistyka
Marineda Plaza to jedno z największych centrów handlowych w Europie.

Opis inwestycji

Marineda Plaza to jedno z największych centrów handlowych w Europie. W obiekcie o powierzchni 500.000 m2 mieści się kilka budynków ze sklepami, 6.500 miejsc parkingowych oraz budynek biurowy o powierzchni 15.000 m2.

Kompleks otacza plac o powierzchni 14.000 m2, przy którym znajdują się kina i wejście do centrum. W budynku zawieszono żyrandol o długości 100 m, oświetlający wnętrze ogromnych balkonów, łączących wizualnie wszystkie piętra. Ponadto w obiekcie zaprojektowano rozległe powierzchnie przeznaczone do organizacji różnego typu imprez.

Rozwiązania ULMA

Przy realizacji drugiego co do wielkości centrum handlowego w Hiszpanii wykorzystywano duży potencjał deskowań. ULMA Construcción opracowała efektywny system rotacji sprzętu oraz zapewniła doradztwo techniczne na budowie przez cały okres realizacji prac.

Podczas wykonywania stropu o powierzchni 450.000 mzastosowano kombinację stolików VR i deskowania RAPID, opartych na podporach ALUPROP oraz EP. Dla wyższych kondygnacji zastosowano wieże podporowe. Zaprojektowane rozwiązania pozwoliły na przenoszenie konstrukcji deskowań z jednego taktu na drugi, bez konieczności demontażu.

Do deskowania ścian i słupów betonowych wykorzystano system modułowy ORMA.