Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

El Corte Inglés, Jaén, Hiszpania

Wydajne systemy zapewniające wysoką jakość wykończenia
Budynek przeznaczony na centrum handlowe oraz hipermarket, należące do "El Corte Inglés".

Opis inwestycji

Budynek przeznaczony na centrum handlowe oraz hipermarket, należące do "El Corte Inglés". Kompleks posiada 4 piętra podziemne oraz 5 naziemnych. W części podziemnej znajdują się parkingi w kształcie trapezu, każdy o powierzchni 13.000 m2 każdy. Część naziemna to 5 pięter handlowych o nieregularnym kształcie i powierzchni 6200 m2 każde.

Rozwiązania ULMA

Szybkie tempo budowy wymagało pełnej koordynacji działu logistyki ULMA Construccion z generalnym wykonawcą. Konieczność uzyskania wysokiej jakości powierzchni betonów wymusiła dostarczenie deskowań odpowiedniej jakości.

Do formowania stropów użyto systemu panelowego CC-4. Ze względu na znaczne obciążenia i wysokości do jego podparcia zastosowano podpory aluminiowe ALUPROP. System ALUPROP sprawdził się również w miejscach, gdzie podpory trzeba było ustawiać jedną na drugiej.

Bezpieczną i sprawną komunikację pionową zapewniła schodnia BRIO. Deskowanie ścienne ORMA znalazło zastosowanie podczas realizacji zbiorników, przegród, ścian sali maszynowej oraz filarów.