Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Centrum Administracji Dystryktu Federalnego (CADF), Brasilia, Brazylia

Wysoka wydajność i jakość podczas realizacji obiektu kubaturowego za pomocą stolików VR
Nowykompleks obiektów administracyjnych CADFo powierzchni 178 000 m2znajduje się koło dawnego dworca autobusowego Taguatinga i stacji metra.

Opis

Nowykompleks obiektów administracyjnych CADFo powierzchni 178 000 m2znajduje się koło dawnego dworca autobusowego Taguatinga i stacji metra.Projekt obejmował realizację 14 budynków, w tym dziesięciu 4-piętrowych i czterech15-piętrowych. Dodatkowo na terenie osiedla będą znajdowały się budynek administracji, centrum handlowe oraz parking samochodowy z 3000 miejsc postojowych, parking rowerowy.

Wartą 600 milionów dolarów realizację inwestycję realizuje konsorcjum CADFutworzone przez OdebrechtInfrastructure i Via Engenharia w partnerstwie publiczno-prywatnym z władzami federalnymi dystryktu.

Władze Dystryktu Federalnego w Brazylii zapewniają, że dzięki realizacji tego projektuzredukują koszty operacyjne poprzez centralizację administracji publicznej, oraz poprawią skuteczność działania służb publicznych.

Rozwiązania ULMA

Stropy budynków realizowane były w technologii „Bubble Deck”, która pozwala na ograniczenie ilości wbudowywanego betonu oraz zmniejszenie ciężaru wykonywanej płyty. Technologia ”Bubble Deck” polega na umieszczaniu plastikowych kul pomiędzy górnym i dolnym zbrojeniem konstrukcji.

Systemem stropowym zastosowanym do wykonania stropów w technologii „Bubble Deck” były stoliki VR na podporach EP. Na budowę dostarczono łącznie 4000 m2 deskowania.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa pracowników pracujących przy słupach zlokalizowanych na krawędziach oraz w narożach stropów, zastosowano konsole CF-170. 

Komunikację pionową na budowie zapewniały schodnie wykonane z rusztowania modułowego BRIO.