Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

ULMA Studio dla Revit® już dostępne

2019-12-11
ULMA prezentuje „BIM BANG” - miejsce, w którym można bezpłatnie pobrać ULMA Studio, nowy dodatek do programu Revit® Autodesk®.

Dzięki nowemu narzędziu ULMA może zapewnić zarówno specjalistom w dziedzinie budownictwa, architektury lub inżynierii, jak i nauczycielom, studentom oraz uczniom, możliwość pobierania i wykorzystywania różnych rodzin produktów ULMA, w celu ułatwienia im pracy przy pomocy Building Information Modelling (BIM).

Użytkownicy ULMA Studio mogą zaprojektować modele wirtualne, generować listy elementów, plany, rysunki 3D, animacje czy informacje, które można zintegrować z narzędziami do planowania i zarządzania projektami.

W pierwszej wersji dodatek ULMA Studio dla Revit® obejmuje podstawowe systemy deskowań ULMA między innymi systemy szalunków ściennych i słupowych takie jak:  deskowanie ramowe ORMA, lekkie deskowanie panelowe LGW oraz lekkie deskowanie słupowe LGR, a także systemy deskowań wykorzystywane na rynku amerykańskim: MEGALITE i MEGAFORM. W przypadku deskowań stropowych użytkownik ma dostęp do aluminiowego deskowania panelowego CC-4 oraz systemu dźwigarkowego ENKOFLEX.

Biorąc pod uwagę, że jednym z głównych celów oprogramowania BIM jest połączenie wszystkich informacji o projekcie w jednym miejscu, ULMA Studio zawiera wiele istotnych informacji na temat każdego elementu: od numeru referencyjnego po nazwę i wagę. Ponadto użytkownik będzie mógł wygenerować szczegółowe listy materiałów w odniesieniu do konkretnego widoku lub dla całego projektu.

ULMA Studio będzie regularnie aktualizowane o nowe funkcje oraz produkty. W najbliższym czasie będą do niego dodane rusztowanie fasadowe DORPA oraz rusztowanie modułowe BRIO.

ULMA Studio nie będzie jedynym narzędziem, które ULMA oferuje na swojej stronie. Zgodnie z naszą filozofią bliskiej i stałej współpracy z klientem, będziemy dalej rozwijać różne narzędzia dedykowane środowisku BIM, na które stale rośnie zapotrzebowanie w branży budowlanej.

Bliska współpraca z klientem to podstawa efektywnej pracy przy każdym projekcie, od początku do końca. Filozofia ta, która na co dzień nam towarzyszy, idealnie wpisuje się w metodologię BIM.