Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

ONADEK na budowie domu studenckiego w Gdańsku

2023-09-07
Budynek posiada 6 kondygnacji nadziemnych i garaż podziemny. Wysokość typowej kondygnacji to 2,86 m przy grubości ścian 20 cm. Grubość stropu na typowej kondygnacji wynosi 22 cm. Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Northbau.

Do realizacji stropów wykorzystano deskowanie modułowe ONADEK, łączące cechy deskowań tradycyjnych i panelowych. Dzięki prostej budowie opartej na głowicy opadowej system jest niezwykle wydajny i pozwala na szybszą rotację sprzętu na budowie. Deskowanie umożliwiło realizację 300 m² stropu dziennie. Dodatkowo duża powierzchnia sekcji gwarantuje szybsze układanie deskowania w porównaniu z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. System charakteryzuje się także mniejszym wykorzystaniem podpór, które wynosi 0,4 podpory/m2. Podczas rozszalowywania deskowania liczba podpór jest redukowana o połowę, do wartości około 0,2 podpory/m2, co pozwala na zmniejszenie liczby potrzebnych podpór do obsługi systemu stropowego oraz kosztów związanych z wynajmem i obsługą deskowań. 

Oprócz deskowania modułowego ONADEK, do realizacji obiektu wykorzystano także takie systemy ULMA jak: deskowanie ramowe ORMA, tradycyjne deskowanie stropowe ENKOFLEX oraz aluminiowe podpory ALUPROP.