Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Galeria Młociny - jeden z największych obiektów handlowo - usługowych w Warszawie

2017-08-30
Przy ulicy Nocznickiego powstaje właśnie Galeria Młociny – jedno z największych centrów handlowych w Warszawie. Inwestorami nowobudowanej galerii są firmy Echo Investment oraz Echo Polska Properties. Powierzchnia całkowita obiektu będzie wynosić 220 000 m², z czego 82 000 m² to powierzchnia najmu (w tym 71 000 m² przeznaczone na handel, rozrywkę i gastronomię).

W galerii zaplanowano 220 sklepów, nowoczesne kino, klub fitness, liczne lokale gastronomiczne i restauracje, a także centrum medyczne. Jak informuje deweloper, firma Echo Investment, ponad 60% powierzchni handlowej jest już wynajęte.  Budowa pierwszej fazy rozpoczęła się w październiku 2016 r., a zakończenie całej inwestycji przewidziane jest na I kwartał 2019 r. 

Generalnym wykonawcą obiektu jest firma Erbud S.A. Budowa zbliża się do momentu, w którym prace konstrukcyjne będą najbardziej nasilone na wszystkich frontach roboczych. ULMA Construccion Polska S.A. dostarczyła na budowę m.in. ponad 18 000 m2 deskowania stropowego (w tym 12 000 m2 deskowania panelowego CC-4). Deskowania stropowe zostały wyposażone w system słupków VR o wysokości 150 cm, gwarantujących odpowiednie zabezpieczenie dla pracowników poruszających się po zbrojeniu. Słupy konstrukcyjne, w zależności o kształtu przekroju, realizowane są za pomocą deskowania ORMA, bądź TUBUS.

Na segmencie A w 90 % wykonane zostały już prace konstrukcyjne kondygnacji podziemnych, na segmentach B i C wykonano konstrukcję dwóch z trzech kondygnacji podziemnych, na segmencie D trwają roboty ziemne.

Więcej o projekcie: Galeria Młociny