Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Dwie statuetki w konkursie „Rusztowanie Roku 2015” dla ULMA Construccion Polska S.A.

2015-09-07
Miło nam poinformować, że ULMA Construccion Polska S.A. została laureatem I oraz III miejsca w V edycji konkursu „Rusztowanie Roku 2015”. Pierwszą nagrodę nasza firma otrzymała za projekt i wykonanie rusztowania zewnętrznego oraz platformy roboczej podczas modernizacji mostu im. Grota-Roweckiego w Warszawie a trzecią za rusztowanie przestrzenne na budowie nowego dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Konkurs organizowany jest przez Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek odbyło się 5 września br. podczas Forum Rusztowaniowego w Częstochowie.

Na potrzeby prac związanych z modernizacją mostu im. gen. Grota-Roweckiego w ramach 2. etapu rozbudowy drogi ekspresowej S8 w Warszawie ULMA zaprojektowała i dostarczyła rusztowanie składające się ze struktury zewnętrznej oraz platformy roboczej podwieszanych do konstrukcji mostu. Rusztowanie zewnętrzne wykonano w systemie BRIO, a jego poszczególne moduły podwieszono za pomocą systemowych elementów ULMA. Dolną część rusztowania zamocowano do blachownicy poprzez zastosowanie elementów systemu MK a górną część rusztowania usztywniono złączami kątowymi i układem rur zamocowanych do wsporników mostu. Konstrukcję przejezdnej platformy podwieszonej do konstrukcji mostu wykonano z rygli MK oraz belek VM20 pokrytych sklejką antypoślizgową. Aby zapewnić komunikację pomiędzy platformą a rusztowaniem zewnętrznym, krawędzie rozbudowano elementami rusztowania modułowego BRIO.

Do realizacji trzech świetlików dachu nowego dworca kolejowego Łódź Fabryczna nasza firma zaprojektowała i wykonała natomiast rusztowanie modułowe BRIO, które, poza funkcją platformy roboczej, stanowiło także podkonstrukcję nośną do posadowienia około 3 tys. punktów podporowych na potrzeby podparcia konstrukcji stalowej dachu podczas jej spajania. Punkty podporowe z możliwością regulacji wysokościowej rozwiązano poprzez ustawienie podpór na ryglach systemowych MK, a te przekazywały obciążenie na kratownice systemu BRIO.

Laureatem konkursu „Rusztowanie Roku” ULMA Construccion Polska S.A została już po raz drugi – poprzednio statuetkę za zajęcie I miejsca otrzymała w 2011 roku w III edycji konkursu, za projekt i realizację platformy roboczej podwieszonej pod kopułą Hali Stulecia we Wrocławiu podczas jej renowacji.