Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Deskowania i rusztowania dla wszystkich sektorów budownictwa

Klinika Uniwersytecka w Düsseldorfie, Niemcy

Podparcia i deskowania dostosowane do wymagań budowy

Opis inwestycji

Budowa nowego Centrum Medycyny Zabiegowej II stanowi podstawowe zadanie w ramach projektu modernizacji Kliniki Uniwersyteckiej w Dusseldorfie. Powierzchnia użytkowa tego 5-kondygnacyjnego kompleksu wynosi 20.000 m2, powierzchnia całkowita 46.700 m2, a kubatura 200.000 m3. Sercem obiektu jest centrum chirurgiczne z ośmioma salami operacyjnymi.

Rozwiązania ULMA

Do realizacji stropow wykorzystano 68.000 mb dźwigarow drewnianych VM 20 i 11.600 sztuk podpor EP. Przy wznoszeniu ścian zastosowano deskowanie ramowe ORMA, przenoszone w zespołach na kolejne takty za pomocą żurawia. Szeroki asortyment wysokości i szerokości płyt pozwolił na realizację nietypowych rozwiązań.

Do podparcia stropow belkowych z uskokami na dwoch najwyższych poziomach zastosowano ponad 560 wież T-60, o łącznej wysokości 4.100 mb. Możliwość dowolnej kombinacji zaledwie 8 podstawowych elementow pozwoliła na elastyczne dopasowanie systemu do wymagań budowy. Zmontowane struktury wieżowe były przenoszone na miejsce docelowe za pomocą żurawia.