Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Deskowania i rusztowania dla wszystkich sektorów budownictwa

Stadion Uniwersytecki w Rutgers, New Jersey, USA

Kompleksowe rozwiązanie dla budowy

Opis inwestycji

Krotki czas na realizację rozbudowy tego stadionu wymagał zastosowania indywidualnych rozwiązań w zakresach deskowań ściennych i elementow podporowych oraz bardzo sprawnego serwisu logistycznego, ponieważ budowa musiała być ukończona przed rozpoczęciem sezonu, w ciągu zaledwie 6 miesięcy.

Prace wykonywano w dwoch etapach. W pierwszym przygotowano 1.000 nowych miejsc dla VIP-ow oraz wieżę z klatką schodową i windą. Drugi etap polegał na zabudowie strefy południowej, z dodatkowymi miejscami dla ok. 13.000 widzow oraz przewidzianymi w projekcie pomieszczeniami. Dzięki rozbudowie stadion może obecnie pomieścić blisko 54.000 widzow.

Rozwiązania ULMA

Do wykonania słupow prostokątnych i ścian zastosowano deskowanie MEGAFORM, doskonale dopasowujące się do zrożnicowanej geometrii obiektu oraz zapewniające oczekiwane wykończenie powierzchni betonu.

Po wzniesieniu pierwszych ścian i słupow rozpoczęto realizację stropow. Do ich podparcia zastosowano kombinację wież aluminiowych ALUPROP, wykonanych ze stężonych ramami podpor, oraz wież T-60. Łącznie na budowie wykorzystano wieże o powierzchni ponad 7.000 m2.

Dzięki konstrukcji systemu T-60 możliwe było przeniesienie stolikow deskowania bez konieczności stosowania pomocniczych elementow wsporczych. Rozwiązanie umożliwiło wykonanie większości stropow niezależnie od ich wysokości, wpływając istotnie na redukcję czasu i kosztow montażu.

Prostota montażu deskowania MEGAFORM i wież T-60 oraz stałe doradztwo na budowie przyczyniły się do realizacji projektu w tempie oczekiwanym przez klienta.