Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Stadion Uniwersytecki w Rutgers, New Jersey, USA

Kompleksowe rozwiązanie dla budowy.
Krótki czas na realizację rozbudowy tego stadionu wymagał zastosowania indywidualnych rozwiązań w zakresie deskowań i podparć oraz bardzo sprawnego serwisu logistycznego.

Opis inwestycji

Krótki czas na realizację rozbudowy tego stadionu wymagał zastosowania indywidualnych rozwiązań w zakresie deskowań ściennych i elementów podporowych oraz bardzo sprawnego serwisu logistycznego, ponieważ budowa musiała być ukończona przed rozpoczęciem sezonu, w ciągu zaledwie 6 miesięcy.

Prace wykonywano w dwóch etapach. W pierwszym przygotowano 1.000 nowych miejsc dla VIP-ów oraz wieżę z klatką schodową i windą. Drugi etap polegał na zabudowie strefy południowej, z dodatkowymi miejscami dla ok. 13.000 widzów oraz przewidzianymi w projekcie pomieszczeniami. Dzięki rozbudowie stadion może obecnie pomieścić blisko 54.000 widzów.

Rozwiązania ULMA

Do wykonania słupów prostokątnych i ścian zastosowano deskowanie MEGAFORM, doskonale dopasowujące się do zróżnicowanej geometrii obiektu oraz zapewniające oczekiwane wykończenie powierzchni betonu.

Po wzniesieniu pierwszych ścian i słupów rozpoczęto realizację stropów. Do ich podparcia zastosowano kombinację wież aluminiowych ALUPROP, wykonanych ze stężonych ramami podpór, oraz wież T-60. Łącznie na budowie wykorzystano wieże o powierzchni ponad 7.000 m2.

Dzięki konstrukcji systemu T-60 możliwe było przeniesienie stolików deskowania bez konieczności stosowania pomocniczych elementów wsporczych. Rozwiązanie umożliwiło wykonanie większości stropów niezależnie od ich wysokości, wpływając istotnie na redukcję czasu i kosztów montażu.

Prostota montażu deskowania MEGAFORM i wież T-60 oraz stałe doradztwo na budowie przyczyniły się do realizacji projektu w tempie oczekiwanym przez klienta.