Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Szpital miejski w Woodstock, Ontario, Kanada

CC-4 – wydajne i bezpieczne deskowanie stropowe
Nowy, trzykondygnacyjny i nowocześnie wyposażony szpital miejski w Woodstock udostępnia usługi w zakresie opieki zdrowotnej okolicznym mieszkańcom oraz mieszkańcom Hrabstwa Oksford.

Opis inwestycji

Nowy, trzykondygnacyjny i nowocześnie wyposażony szpital miejski w Woodstock świadczy usługi w zakresie opieki zdrowotnej okolicznym mieszkańcom oraz mieszkańcom Hrabstwa Oksford.

Budynek o powierzchni 32.500 m2 powstał na południu miasta, na działce o powierzchni  liczącej 100.000 m2. Szpital zapewni szeroką gamę usług medycznych, od poradni zdrowia psychicznego, poprzez oddziały kardiologiczne i chorób układu oddechowego, aptekę, laboratorium, aż po oddział diagnostyczny obrazów cyfrowych.

Rozwiązania ULMA

Podczas budowy obiektu zastosowano system deskowania stropowego CC-4: elastyczny, bezpieczny oraz rekomendowany dla rozległych powierzchni stropowych. Projekt charakteryzował się skomplikowaną geometrią stropu i znaczną wysokością kondygnacji. System CC-4 pozwolił na doskonałe dopasowanie deskowania do parametrów projektu oraz na uzyskanie wysokiej wydajności pracy na budowie. Konstrukcja belek brzegowych CC-4, umożliwiająca montaż słupka barierki, zapewniła bezpieczną pracę z systemem. 

Do podparcia deskowania CC-4 zastosowano podpory aluminiowe ALUPROP. Podpory były stężane w niektórych strefach, w szczególności przy uskokach stropu. 

Niewielki ciężar elementów aluminiowych ułatwił montaż i demontaż oraz przyczynił się do bezpieczeństwa pracowników podczas użytkowania.

Do realizacji tego projektu posłużyły systemy deskowań firmy ULMA