Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Szpital Amil w São Paulo, Brazylia

RECUB - system stropowy umożliwiający ponowne zastosowanie po 72 godzinach
Wzrost liczby ludności w São Paulo w ostatnich latach spowodował zwiększenie zapotrzebowania na nowe ośrodki świadczące usługi medyczne.

Opis inwestycji

Wzrost liczby ludności w São Paulo w ostatnich latach spowodował zwiększenie zapotrzebowania na nowe ośrodki świadczące usługi medyczne. Ten nowoczesny szpital o powierzchni 28.000 m2, na 233 łóżek, jest wyposażony w lotnisko dla helikopterów i oddział intensywnej terapii o powierzchni ponad 600 m2.

Posiada 13 kondygnacji, w tym dwie podziemne i 10 nadziemnych, o łącznej powierzchni 1.800 m2. Obiekt składa się z trzech wielokątnych skrzydeł o rożnych wysokościach i został zbudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Rozwiązania ULMA

Do realizacji ponad 26.000 m2 odciążonych stropów obiektu wykorzystano system RECUB, który po 72 godzinach po betonowaniu można było przenieść na kolejny takt. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło na zaprojektowanie większych odstępów pomiędzy słupami, dzięki czemu możliwa była redukcja ich ilości oraz lepsze wykorzystanie przestrzeni. Deskowanie oparto na podporach SP.

Ściany wnętrza budynku i magazynów wykonano w systemie COMAIN, który jest lekkim deskowaniem ramowym, przeznaczonym do montażu ręcznego.