Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Hala Stulecia we Wrocławiu, Polska

Nagrodzona platforma podwieszona BRIO
Hala Stulecia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2006 r. W celu zachowania budynku w dobrym stanie zostały podjęte prace konserwacyjne.

Opis inwestycji

Hala Stulecia została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 2006 r. W celu zachowania budynku w dobrym stanie zostały podjęte prace konserwacyjne. Na zlecenie generalnego wykonawcy – firmy Budus – ULMA Construccion Polska SA zaprojektowała, dostarczyła i zmontowała konstrukcję rusztowaniową w systemie BRIO, która pozwoliła na wykonywanie prac remontowych przy żelbetowej kopule obiektu bez ograniczania przestrzeni poniżej.

Rozwiązania ULMA

Montaż rozpoczęto od wysokości 40 m nad poziomem terenu, podwieszając rusztowanie na dźwigarach kratowych wspartych na górnym pierścieniu zwornikowym budynku. Uzyskano tym samym podstawę do wykonania platformy roboczej pod centralną częścią kopuły. Pozostała część rusztowania została podwieszona na linach stalowych do żelbetowej konstrukcji hali. W spodniej części rusztowania rozpięto chroniącą znajdujących się poniżej pracowników siatkę bezpieczeństwa. Montaż trwał 30 dni roboczych i był wykonywany nocą ze względu na prowadzone w ciągu dnia prace na poziomie „0”.

Za projekt i realizację platformy podwieszonej pod kopułą hali firma ULMA otrzymała I nagrodę w konkursie „Rusztowanie Roku”.