Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Galeria Tarasy Zamkowe w Lublinie, Polska

Przemyślany projekt stolików VR do realizacji rozległych powierzchni stropów
U podnóży lubelskiego zamku powstaje galeria Tarasy Zamkowe, która na powierzchni ok. 38 tys. m² pomieści 150 lokali handlowo-usługowych.

Opis inwestycji

U podnóży lubelskiego zamku powstaje galeria Tarasy Zamkowe, która na powierzchni ok. 38 tys. m2 pomieści 150 lokali handlowo-usługowych. Czterokondygnacyjna bryła obiektu będzie posiadała charakterystyczny zielony dach w formie przenikających się tarasów i ramp. Otwarcie galerii planowane jest na wiosnę 2015 roku.

Rozwiązania ULMA

Zarówno podczas realizacji rozległych powierzchni stropów, jak i głowic wykonywanych z wyprzedzeniem, doskonale sprawdził się na tej budowie system stolików VR, zaoferowany przez firmę ULMA. Dzięki przemyślanemu projektowi możliwe było użycie tylko czterech modułów stolików – trzech pod stropy i jednego pod głowice, dostosowanych do zróżnicowanej geometrii stropów. ULMA dostarczyła usługę kompleksową, obejmującą produkt wraz z montażem na budowie, co bardzo ułatwiło wykonawcy organizację pracy i pozwoliło na optymalizację kosztów transportu. Wśród istotnych zalet tego rozwiązania należy także podkreślić łatwość przemieszczania stolików oraz kompatybilne głowice pozwalające na sprawną wymianę podpór na inny typ na wyższych kondygnacjach. W efekcie, realizacja 1 cyklu roboczego trwała zaledwie 6-7 dni.

Do podparcia wtórnego zastosowano podpory C + D 50 z przedłużką do wysokości w świetle 5,20 m, podpory ALUPROP z przedłużkami w przypadku stropów o wysokości do 6,40 m oraz wieże T-60 w miejscach, gdzie wysokość stropu przekraczała 6,40 m.

Jako rusztowania zbrojarskie oraz zapewniające komunikację wykorzystano moduły systemu BRIO.

Generalny wykonawca obiektu – firma WARBUD – przywiązuje ogromne znaczenie do zachowania wysokich standardów bhp na swoich budowach i tego samego oczekuje od swoich poddostawców. Dostarczone przez ULMA platformy robocze z drabinami do deskowań ściennych i słupowych, zabezpieczenia poręczowe z rur oraz drabiny wejściowe na stoliki zagwarantowały w pełni bezpieczną pracę ekip.