Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Zespół mieszkaniowy Bosques Zinacantepec w Toluca, Meksyk

Rozwiązanie z zastosowaniem elastycznych deskowań ramowych
Zespół mieszkaniowy Bosques de Zinacantepec  znajduje się na terenie miasta Toluca w sektorze mieszkaniowym o średnim standardzie.

Opis inwestycji

Zespół mieszkaniowy Bosques de Zinacantepec znajduje się na terenie miasta Toluca w sektorze mieszkaniowym o średnim standardzie.

Kompleks składa się z 2.100 dwupoziomowych mieszkań o powierzchni od 110 do 130 m2, systemu infrastruktury, części rekreacyjnej oraz obiektów edukacyjnych i użyteczności publicznej.

Rozwiązania ULMA

Mieszkania o stropach belkowych z barierkami wykonano w systemie ENKOFLEX, pozwalającym na elastyczne dopasowanie deskowania do stropów nieregularnych. Jako system podparć zastosowano podpory SP z podwójną głowicą VR. Inne konstrukcje, np. balustrady wykonano w systemie COMAIN. To deskowanie ma bardzo szeroki zakres zastosowania: od niewielkich powierzchni szalunkowych po duże deskowania dwustronne.

Otwory wykonane w ramie stalowej ułatwiają precyzyjne rozmieszczenie zamków łączących płyty, a niewielki ciężar płyt pozwala na ręczny montaż na placu budowy.

Podczas budowy kanału rzecznego o długości 350 m wykorzystano system NEVI do wznoszenia ścian dwustronnych o wysokości 2,40 m.

Oprócz prac kanalizacyjnych wykonano także dwa mosty o powierzchni 7 x 10 m - jeden dla pieszych, drugi dla pojazdów - aby umożliwić przeprawę przez rzekę. Podczas ich realizacji wykorzystano system stropowy ENKOFLEX oraz system NEVI do ścian i słupów.