Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Budynek mieszkalny, Paseo de la Reforma, Meksyk

Kompleksowe rozwiązanie ULMA na najważniejszym bulwarze w Meksyku
Paseo de la Reforma jest najważniejszym bulwarem w mieście Meksyku i jednym z najsłynniejszych bulwarów na świecie.

Opis

Paseo de la Reforma jest najważniejszym bulwarem w mieście Meksyku i jednym z najsłynniejszych bulwarów na świecie. Wzdłuż Paseo mieści się wiele ważnych budynków i pomników, takich jak Torre Mayor, najwyższy budynek w mieście i rozpoznawalny na całym świecie Anioł Niepodległości. Przy bulwarze powstaje również budynek mieszkalny zaprojektowany przez grupę znanych architektów: Nuño, MacGregora i De Buen, w którym znajdzie się 10 apartamentów, po jednym na każdym piętrze. Jego wykonawcą jest Grupo Impulsa.

Rozwiązania ULMA

Ściany budynku wykonano za pomocą deskowania ramowego NEVI dodatkowo wzmacnianego ryglami H-120. Sąsiednie budynki położone w odległości 30 cm uniemożliwiły zastosowanie systemu wznoszącego, dlatego wewnątrz budynku ustawiono stalowe kozły oporowe, wykonane na bazie rygli H-120 i podpór pionujących, które posłużyły do wyparcia zawieszonego z obu stron ścian deskowania ORMA.

Stropy wykonano przy użyciu deskowania ENKOFLEX ustawionego, w zależności od wymaganej wysokości, na dwóch rodzajach wież. Deskowania stropowe o wysokości z zakresu od 6 do 8 m układano na wieżach BRIO, stropy na wysokościach do 3,60 m na wieżach G. Podczas realizacji okrągłych balkonów oraz belek szachtu centralnego wykorzystano konstrukcje wieżowe zaprojektowane na  bazie rusztowania modułowego BRIO.

Wykonanie radialnych belek szachtu centralnego – jednego z najtrudniejszych elementów, wymagało zastosowania deskowania FLECTOR.