Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

800 Harbor Boulevard, New Jersey, USA

Wydajność i bezpieczeństwo na budowie.
Budynek składa się z trzech 15-kondygnacyjnych wież, w których mieszczą się 573 mieszkania oraz 719 miejsc parkingowych, o łącznej powierzchni 275 108 m², z czego 15850 m² to powierzchnia usługowo-handlowa.

Opis inwestycji

Luksusowy kompleks mieszkaniowy 800 Harbor Boulevard usytuowany jest na południowym krańcu Lincoln Harbor w Weehawken. Obiekt składa się z trzech 15-kondygnacyjnych wież i mieści 573 mieszkania oraz 719 miejsc parkingowych, oferując powierzchnię 275 108 m², w tym 15850 m² powierzchni usługowej.

Rozwiązania ULMA

Do realizacji ścian i słupów oraz trzonu obiektu wykorzystano łącznie blisko 13106 m² lekkiego deskowania MEGALITE. Na budowie świetnie sprawdził się także system samowznoszący z prowadnicami RKS, który dzięki kształtownikom systemu MK umożliwia dopasowanie do dowolnej geometrii obiektu. Deskowanie dźwigarkowe ENKOFLEX posłużyło do realizacji stropów, idealnie dostosowując się do wysokości, które wahały się między 3 a 4,27 m. Podparcie deskowania stanowiły podpory ALUPROP, które cechuje duża nośność i stosunkowo niewielki ciężar. ULMA zaproponowała także wykorzystanie systemu podpór MEGAFRAME, by spełnić wymagania projektu, który zakładał 7 m wysokości płyty na trzecim piętrze budynku.