Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

World Conference Center w Bonn, Niemcy

Elastyczność i rentowność rozwiązań
Zlokalizowany w centrum miasta, w pobliżu budynku Organizacji Narodów Zjednoczonych, oferując zróżnicowane sale i salony konferencyjne.

Opis inwestycji

Zlokalizowany w centrum miasta, w pobliżu budynku Organizacji Narodów Zjednoczonych, kompleks spełnia bardzo wysokie standardy techniczne, oferując zróżnicowane sale i salony konferencyjne. Podczas jednej konferencji może gościć do 5.000 osób. Obiekt składa się z czterech sal konferencyjnych z oddzielnym pomieszczeniem recepcyjnym. Wszystkie sale są połączone przejściem podziemnym, dzięki czemu mogą być wykorzystywane do obsługi jednego wydarzenia. Nowe Centrum Kongresowe mieści ponadto 4-gwiazdkowy hotel z 350 pokojami, strefę rozrywkową i restauracje.

Rozwiązania ULMA

Budynek o takim przeznaczeniu wymagał zastosowania szerokiej gamy produktów z oferty ULMA Construcción: deskowania ORMA do wykonania ścian, stolików VR do wylewania stropów oraz konstrukcji z wież T-60 do przenoszenia obciążeń. Systemy te zapewniły doskonałe wykończenie powierzchni betonu oraz z łatwością dopasowały się do zróżnicowanej geometrii obiektu.

Do spełnienia wysokich oczekiwań odnośnie szybkiego tempa prac przyczynił się także sprawny serwis logistyczny.

Elastyczność zaoferowanych systemów oraz właściwa koordynacja dostaw zagwarantowały realizację projektu zgodnie z napiętym harmonogramem.

Ze względu na skalę projektu do wykonywania ścian zastosowano deskowanie ramowe ORMA, które pozwoliło uzyskać zakładaną rentowność budowy.

Możliwość łączenia płyt w pionie i w poziomie, jak również elementy uzupełniające i kompensacyjne systemu pozwoliły na elastyczne dostosowanie deskowania do geometrii obiektu. Na przyspieszenie prac wpłynęła także możliwość łączenia płyt w duże zespoły do przenoszenia za pomocą żurawia.

Rotację materiałów przyspieszyło także zastosowanie stolików VR, przenoszonych z jednego taktu na drugi za pomocą żurawia.