Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Kompleks biznesowy Krajowej Konfederacji Handlu i Turystyki w Brasilii, Brazylia

Stoliki VR: szybkie tempo prac na budowie
W skład kompleksu biznesowego o łącznej powierzchni 154 465 m², którego inwestorem jest Brazylijska Krajowa, będą wchodzić cztery biurowce, z których najniższy będzie miał 17-kondygnacji.

Opis inwestycji

W skład kompleksu biznesowego o łącznej powierzchni 154 465 m2, którego inwestorem jest Brazylijska Krajowa Konfederacja Handlu i Turystyki, będą wchodzić cztery biurowce, z których najniższy będzie miał 17-kondygnacji. Na terenie kompleksu przewidziano m.in. rozległy hol o wysokości dwóch pięter, audytorium, sale konferencyjne i strefy rekreacyjne.

Inwestycja prowadzona była z uwzględnieniem najwyższych wymagań dotyczących ekologii. Obiekt ten, jako jeden z pierwszych w Brasilii, ma otrzymać certyfikat LEED (Leadership in Energy & Environmental Design), przyznawany przez amerykańskie stowarzyszenie Green Building Council.

Rozwiązania ULMA

W dostarczonych na budowę stolikach VR zastosowano nowo zaprojektowane głowice VR do podpór SP i EP. Niewielka waga głowicy pozwala na współpracę elementu z lekkimi podporami SP. Stoliki znalazły zastosowanie przy realizacji płaskich, rozległych stropów od piątej kondygnacji. Rozwiązanie pozwoliło ograniczyć koszty robocizny. Złożone elementy transportowano w poziomie za pomocą wózków VR, a w pionie za pomocą żurawia.

Ściany i słupy budynków realizowano przy użyciu systemu COMAIN a stropy za pomocą systemu RAPID. Komunikację pionową na budowie zapewniały schodnie robocze na bazie modułowego systemu rusztowań BRIO.

Zastosowane stoliki pozwoliły na szybszą i bezpieczniejszą pracę w porównaniu z konwencjonalną technologią.