Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Centrum MaRs w Toronto, Kanada

Wysoka wydajność deskowań ściennych
W ramach drugiego etapu budowy Centrum MaRs w dzielnicy Discovery District w Toronto, powierzchnia użytkowa kompleksu zwiększy się o 74 000 m².

Opis inwestycji

W ramach drugiego etapu budowy Centrum MaRs w dzielnicy Discovery District w Toronto, powierzchnia użytkowa kompleksu zwiększy się o 74 000 m2.

W zachodniej części powstanie 20-piętrowy wieżowiec, który pomieści laboratoria (60%) i biura (40%). Przewidziano również dwupoziomowy parking podziemny. Gotowy kompleks stanie się siedzibą największego ośrodka naukowego, technologicznego i badawczego w Kanadzie.

Rozwiązania ULMA

Do realizacji rdzenia obiektu wykorzystano deskowanie pionowe ORMA z narożnikami rozformowującymi, co znacznie usprawniło demontaż oraz ponowny montaż deskowania w szachtach windowych. Ściany wykonano za pomocą lekkiego deskowania do montażu ręcznego MEGALITE.

Lekkie deskowanie aluminiowe CC-4 znalazło zastosowanie podczas realizacji stropów o grubości do 30 cm oraz belek o wysokości 25 cm. Dla większych powierzchni przygotowano stoliki.

Do podparcia deskowań stropowych i wykonania podparcia wtórnego na wykonanych kondygnacjach o wysokości 2,75 m zastosowano lekkie podpory aluminiowe ALUPROP.

Do realizacji tego projektu posłużyły systemy deskowań firmy ULMA