Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Budynek Landmark w São Paulo, Brazylia

RECUB: 2.200 m² stropu w jednym takcie
Architektura nowego budynku Landmark odbiega całkowicie od sylwetek sąsiadujących z nim drapaczy chmur.

Opis inwestycji

Architektura nowego budynku Landmark odbiega całkowicie od sylwetek sąsiadujących z nim drapaczy chmur. Zakrzywiona i owalna bryła obiektu zdecydowanie wyróżnia się na tle monotonnego otoczenia.

Budynek o powierzchni 56.000 m2 i 13 kondygnacjach posiada 4-piętrowy parking z 830 miejscami.

Rozwiązania ULMA

Strop każdej kondygnacji o powierzchni 2.200 mwykonano w jednym takcie z zastosowaniem deskowania RECUB. Konstrukcja systemu umożliwiła demontaż deskowania przed upływem 72 godzin, a odzyskane elementy można było wykorzystać do realizacji kolejnego taktu. Jako system podparcia zastosowano podpory SP, przeznaczone do przenoszenia różnych obciążeń i mogące elastycznie dostosować się do wysokości kondygnacji.

Fundamenty, zbiorniki, belki i ściany wykonano w systemie COMAIN. Niewielki ciężar płyt pozwala na ich ręczne przenoszenie, co wpływa korzystnie na przyspieszenie tempa prac. Z kolei otwory wykonane w ramie stalowej przyczyniają się do precyzyjnego rozmieszczenia zamków łączących płyty i elementy osprzętu.

Do deskowania wysokich stropów zastosowano kombinację wież T-60 i wież G, z możliwością przenoszenia ich bez konieczności demontażu.