Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Aktualności

Bądź na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami firmy ULMA, a także z najważniejszymi projektami, nad którymi pracowaliśmy.

Kompleks „Forum Gdańsk”

Forum Gdańsk to nowoczesne miejsce z kompleksem handlowo-usługowym, biurowym i przestrzenią publiczną. Powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego.

2016-02-19

Baltic Park Molo w Świnoujściu

Baltic Park Molo to realizowana tuż przy plaży w Świnoujściu inwestycja, w skład której wchodzi budowa hotelu wraz z infrastrukturą usługowo-rekreacyjną, aquaparku, pasażu handlowego i 150-metrowej promenady zwieńczonej molo.

2015-12-14

Wiadukt W-3 w ciągu drogi ekspresowej S7

Jesienią 2014 roku rozpoczęto realizację około 20-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S7, w skład której będą wchodzić 3 węzły drogowe, estakady, mosty, kładki dla pieszych czy przejścia dla zwierząt.

2015-10-13

Dwie statuetki w konkursie „Rusztowanie Roku 2015” dla ULMA Construccion Polska S.A.

Miło nam poinformować, że ULMA Construccion Polska S.A. została laureatem I oraz III miejsca w V edycji konkursu „Rusztowanie Roku 2015”. Pierwszą nagrodę nasza firma otrzymała za projekt i wykonanie rusztowania zewnętrznego oraz platformy roboczej podczas modernizacji mostu im. Grota-Roweckiego w Warszawie a trzecią za rusztowanie przestrzenne na budowie nowego dworca kolejowego Łódź Fabryczna. Konkurs organizowany jest przez Polską Izbę Gospodarczą Rusztowań pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy. Ogłoszenie wyników i wręczenie statuetek odbyło się 5 września br. podczas Forum Rusztowaniowego w Częstochowie.

2015-09-07

Wózki formowania wspornikowego CVS

Sprawdzone rozwiązanie systemowe do realizacji mostów wykonywanych metodą nawisową.

2015-07-30

Budowa wieżowca Q22 w Warszawie

W centrum Warszawy powstaje jeden z najwyższych budynków w Polsce - biurowiec Q22. Będzie się on składał z 47 kondygnacji (45 nadziemnych i 5 podziemnych) o łącznej powierzchni użytkowej 50 tys. m².

2015-04-07

Północna obwodnica Rzeszowa z mostem na Wisłoku

Most podwieszany nad Wisłokiem, będący częścią północnej obwodnicy miasta, to najdłuższy tego typu obiekt na Podkarpaciu.

2015-03-02

Prezes Andrzej Kozłowski wyróżniony tytułem „Osobowość Branży”

12 lutego poznaliśmy laureatów wyróżnień przyznawanych od dwunastu lat przez Redakcję i Radę Programową miesięcznika „Builder”.

2015-02-16

Remont estakady nad linią PKP i drogą miejską w Oławie

We wrześniu 2014 roku ruszyły prace nad długo wyczekiwanym remontem estakady nad linią PKP w ciągu drogi krajowej nr 94.

2015-01-29

Galeria Zielone Arkady w Bydgoszczy

Przy ulicy Wojska Polskiego w centrum Bydgoszczy powstaje największa galeria handlowa w regionie - "Zielone Arkady".

2015-01-28

Most na rzece Stradomce k. Bochni

Do końca br. w miejscowości Stradomka k. Bochni powstanie nowa przeprawa przez rzekę o tej samej nazwie. Będzie to jednoprzęsłowy żelbetowy most łukowy o szerokości 13,2 m i długości całkowitej 82 m. Ustrój w przekroju poprzecznym posiada dwa dźwigary łukowe, do których podwieszany jest pomost za pomocą stalowych cięgien.

2014-11-12

Dworzec kolejowy Łódź Fabryczna

Realizacja nowego dworca Łódź Fabryczna jest obecnie największą tego typu budową w Polsce. Na jej potrzeby zostanie dostarczone około 700 tys. m³ betonu. Plan rozbudowy dworca zakłada wyburzenie wszystkich zabudowań w rejonie ulic Kilińskiego, Składowej, Węglowej i Tramwajowej oraz wybudowanie go pod ziemią, z jednoczesnym przesunięciem na północ.

2014-10-18

Centrum Wystawienniczo-Kongresowe w Jasionce k. Rzeszowa

Do końca przyszłego roku na terenie Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego, w pobliżu terminalu lotniczego w Jasionce k. Rzeszowa, ma powstać Centrum Wystawienniczo-Kongresowe. Inwestycja realizowana przez samorząd wojewódzki kosztować będzie około 135 mln złotych.

2014-09-01

Spalarnia w Koninie

W Koninie przy ulicy Sulańskiej trwa budowa zakładu termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych. Inwestorem jest Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. w Koninie, którego w finansowaniu inwestycji wspiera Fundusz Spójności Unii Europejskiej.

2014-07-01

Tarasy Zamkowe w Lublinie

U podnóży lubelskiego zamku, u zbiegu alej Tysiąclecia i Unii Lubelskiej powstaje galeria handlowa Tarasy Zamkowe. Na powierzchni blisko 38 000 m² znajdzie się ok. 150 lokali handlowo-usługowych. 6-kondygnacyjna bryła obiektu będzie posiadała charakterystyczny zielony dach w formie przenikających się tarasów i ramp. Otwarcie galerii planowane jest na wiosnę 2015 roku.

2014-05-01

Elektrownia w Kozienicach

W Świerżach Górnych koło Kozienic w woj. mazowieckim znajduje się druga co do wielkości elektrownia w Polsce, a największa jeżeli chodzi o wielkość mocy zainstalowanej w elektrowniach opalanych węglem kamiennym. Sama elektrownia zaczęła funkcjonować w 1972 roku wraz z oddaniem do eksploatacji pierwszego bloku.

2014-02-01