Przejdź na skróty do treści. | Przejdź do nawigacji

Świątynia Opatrzności Bożej w Warszawie, Polska

Rusztowanie modułowe BRIO zastosowane podczas prac wykończeniowych.
Rusztowanie modułowe BRIO wykorzystane do wykonania platform roboczych, umożliwiających podwieszenie ekranów akustycznych nad balkonem chóru.

Opis inwestycji

11 listopada 2016 r., po ponad 13 latach budowy, miało miejsce uroczyste otwarcie Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Podczas prac wykończeniowych realizowanych przez firmę RemaTec Sp. z o.o. rusztowania firmy ULMA zostały wykorzystane do wykonania platform roboczych, umożliwiających podwieszenie ekranów akustycznych nad balkonem chóru (+9,60 m).

Rozwiązania ULMA

Montaż rusztowania przebiegał w dwóch fazach. W pierwszej wzniesiono konstrukcję o wysokości 24,20 m w celu montażu cięgien ekranów akustycznych o przeciętnej długości 5 m, zakotwionych do stropu żelbetowego. W najwyższym punkcie podesty robocze zamontowano na wysokości +20,20 m, a w najniższym - na wysokości +16,00 m.  Platforma rozchodziła się promieniście w stosunku do przebiegu obrysu balkonu chóru oraz ekranów. Schodkowy układ konstrukcji został wymuszony przez wyprofilowanie ekranów akustycznych. W drugiej fazie obniżono platformę o około 6 – 7 m w celu montażu paneli ekranów akustycznych do wcześniej zamontowanych cięgien.

Do wykonania zadania wykorzystano rusztowanie modułowe BRIO o przekroju siatek ażurowych o wymiarach 3,0 m x 3,0 m i 2,5 m x 2,5 m. Jako wypełnienie przestrzeni pomiędzy promieniście rozchodzącymi się platformami zastosowano po bokach konsole (balkony) o długościach 1,02 m, 0,7 m i 0,3 m. Konstrukcję rusztowaniową stężono między sobą rurami.